Ferie zimowe 2022. W styczniu wyjątkowo długi odpoczynek od szkoły

Ferie zimowe 2022 znowu odbędą się w czterech terminach, z podziałem na województwa. Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło inną decyzję niż rok temu. A to oznacza łącznie sześć tygodni śnieżnego (miejmy nadzieję) szaleństwa w całej Polsce. Ale to nie jedyne wolne, na które mogą liczyć najmłodsi na początku roku.

Ferie zimowe 2022. Decyzja

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło jeszcze we wrześniu decyzję w sprawie ferii zimowych 2022. Jeśli nic się nie zmieni, jeśli sytuacja epidemiologiczna będzie pod kontrolą, ferie odbędą się w czterech terminach. To powrót do zasad sprzed pandemii. Taki model zimowego wypoczynku ma, zdaniem rządzących, same zalety.

Jeżeli sytuacja epidemiczna będzie rozwijała się tak jak dzisiaj, to przewidujemy, że wrócimy do ferii w różnych terminach dla różnych województw. To korzystne dla dzieci, rodziców i branży turystycznej

- podkreślił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Zobacz wideo Domowe sposoby na ciastolinę i slime - idealne na ferie

Ferie zimowe 2022. Terminy

Terminy ferii zimowych 2022 są następujące:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r.

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r.  

Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. 

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

  • 14 – 27 lutego 2022 r. 

Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Ferie zimowe 2022 to nie jedyne wolne na początku roku

Ale zimowy wypoczynek to nie tylko ferie zimowe 2022. Z powodu pandemii zostaje wprowadzona nauka zdalna jeszcze przed świętami.

Od 20 grudnia do 9 stycznia wprowadzona zostaje nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich. Po tym terminie dzieci wracają do nauki w trybie stacjonarnym

- ogłosił Waldemar Kraska.

Dzieci może nie odpoczną od lekcji, jednak na pewno dłużej się wyśpią i będą miały więcej czasu na zabawę w domu. Ponadto pod koniec tego okresu wypada święto Trzech Króli. 6-9 stycznia to więc długi weekend.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.