Ulga na dziecko 2021. Polski Ład zmienia warunki. Rodzice nie będą zadowoleni

Ulga na dziecko 2021 to ostatnia ulga, którą rodzice dostaną według starych zasad. Ulga na dziecko 2022 zmieni się i to na niekorzyść. Wprowadzenie Polskiego Ładu przyniesie wiele zmian. Wielu rodziców nie dostanie pieniędzy.

Ulga na dziecko 2021. Zasady ogólne

Przypomnijmy, ulga na dziecko należy się

  • rodzicom;
  • opiekunom prawnym;
  • rodzicom zastępczym.

Należy spełnić kilka warunków. TUTAJ ZNAJDZIESZ WARUNKI OTRZYMANIA ULGI PRORODZINNEJ 2022.

Najważniejsze są jednak limity dochodu:

  • jeśli masz więcej niż jedno dziecko – nie ma ograniczeń dochodów. Bez względu na to, ile zarabiasz, możesz uzyskać ulgę,
  • jeśli masz jedno dziecko i wychowujesz je samotnie – nie możesz zarabiać rocznie więcej niż 112 000 zł,
  • jeśli macie jedno dziecko i jesteście małżeństwem przez cały rok – nie możecie łącznie zarabiać rocznie więcej niż 112 000 zł,
  • jeśli masz jedno dziecko i nie jesteś w związku małżeńskim – nie możesz zarabiać rocznie więcej niż 56 000 zł.
Zobacz wideo Ulga termomodernizacyjna w PIT 2020. Komu przysługuje?

Ulga na dziecko 2021. Zmiany w świadczeniu

Ulga na dziecko 2021 przysługiwała, gdy podatek odprowadzany przez rodziców nie był równy kwocie ulgi. Ulga na dziecko była wynikową wysokości zapłaconych składek ZUS i zdrowotnych. Jeśli w rozliczeniu PIT-u kwota oddana była wyższa lub równa uldze, odliczenie było naliczane w całości.

Polski Ład zmieni te zasady. Jedną z głównych zmian jest zwolnienie od podatku do dochodu 30 tys. zł rocznie. To tylko pozornie dobra wiadomość. Wprowadzenie zwolnienia od podatku do dochodu 30 tys. zł oznacza, że pracownik zarabiający najniższą krajową nie będzie miał potrącanych zaliczek na podatek. Składki społeczne tej osoby musiałyby być równe lub wyższe od ulgi prorodzinnej 2022. U osób zarabiających najniższą krajową jest to niemożliwe do wykonania.

Więcej o: