Dziecko, które urodziło się z białym pasmem włosów ma już 2 lata. Jak teraz wygląda?

Maya Aziz urodziła się z niezwykłą fryzurą, która zaskoczyła nawet personel medyczny na porodówce. Dziewczynka ma charakterystyczne białe pasmo we włosach, tę samą cechę genetyczną, co jej mama.

Więcej niesamowitych historii rodzinnych na Gazeta.pl

Maya Aziz przyszła na świat w listopadzie 2018 roku. Jej mama Talita miała 40 lat, gdy dowiedziała się, że będzie mieć dziecko, a ciążę wspomina jako bardzo ciężką. Sam poród też nie należał do najłatwiejszych: kobieta rodziła przez 23 godziny, po czym i tak trzeba było przeprowadzić cesarskie cięcie. Dziewczynka była zdrowa, jednak miała niezwykłą fryzurę. 

Nawet na sali porodowej słyszałam, jak ludzie mówili: wow, urodziła się z promieniem, jakie modne dziecko. A ja powtarzałam: pokażcie mi, pokażcie

- portal Planeta Polska przytacza wspomina jej mamy. Rzeczywiście: maleństwo miało idealnie białe pasmo włosów w swojej bujnej, czarnej czuprynce.

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Białe pasmo we włosach noworodka

Mama dziewczynki nie była zaskoczona niezwykłym wyglądem włosów córeczki, bo sama ma podobną cechę.

Jako dziecko bardzo cierpiałam z powodu kpin z mojego wyglądu - włosów i plam na ciele. Przez całe dzieciństwo chowałam się za ubraniami i makijażem. Dopiero w wieku około 20 lat zdałam sobie sprawę, że jestem wyjątkowa

- mówi Talita. 

Kobieta postanowiła, że zrobi wszystko, żeby jej pociecha nie miała podobnych doświadczeń i traktowała swój niezwykły wygląd jak atut. Zaczęła więc fotografować dziewczynkę, brać z nią udział w sesjach zdjęciowych. Mała ma więc piękne pamiątki, które dowodzą, że cos, co bywa uważane za defekt, może być czymś, co czyni człowieka wyjątkowym. Talita wychowuje Mayę w przeświadczeniu, że jest wspaniała, piękna i jedyna w swoim rodzaju.

Więcej o: