Andrzej Sołtysik szczerze mówi o niepłodności swojej i żony. "Może pomóc jedynie medycyna"

Andrzej Sołtysik podczas wtorkowego wydania "Dzień Dobry TVN" podzielił się szczerym wyznaniem dotyczącym niepłodności. Podkreślił, że to dla niego bardzo intymny, a zarazem bliski temat. - Jedynie medycyna może sprawić, że zostaniemy rodzicami - uznał prezenter.

Więcej artykułów przeczytacie na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Patrycja Sołtysik odpowiada obserwatorce na pytanie dotyczące kolejnego potomka

Andrzej Sołtysik o niepłodności: "Są sytuacje, w których jedynie medycyna może sprawić, że zostaniemy rodzicami"

Andrzej Sołtysik i Anna Kalczyńska we wtorek w programie "Dzień dobry TVN" gościli Narine Szostak, która jest twórczynią kampanii #N97, wspierającą proces normalizacji choroby niepłodności. Szostak tłumaczyła, jak rozmawiać o niepłodności i opowiedziała, z czym na co dzień zmagają się pary, które mają problem z zajściem w ciążę

N97 to jest oznaczenie medyczne w klasyfikacji międzynarodowej choroby niepłodności. Celem tej kampanii było zwrócenie uwagi na chorobę i mówienie, że ona jest bardzo blisko

- powiedziała wówczas. Podczas rozmowy jeden z prezenterów - Andrzej Sołtysik zdobył się na szczere wyznanie dotyczące niepłodności i jego doświadczeń życiowych. Dziennikarz podziękował Szostak za jej działania i wyznał, że niepłodność to dla niego bardzo osobista i bliska kwestia.

Przyznam tak prywatnie, że ja też jestem N97, ja i moja żona, więc bardzo się cieszę, że ta kampanii jest. Miejmy świadomość, że są sytuacje, w których jedynie medycyna może sprawić, że zostaniemy rodzicami

- zdradził mężczyzna. 

Karolina zaszła w ciążę dzięki in vitroKarolina została mamą dzięki in vitro. "Hamowałam tę radość"

Żona Andrzej Sołtysika o problemach z zajściem w ciążę: "Najchętniej nikomu byś nie mówiła o tym co czujesz, co przeżywasz"

Patrycja Sołtysik jakiś czas temu poruszyła na Instagramie kwestię niepłodności i wyjaśniła, że kobiety, które starają się o dziecko, na co dzień muszą mierzyć się z ogromną presją otoczenia, która czasami sprawia ogromny ból.

Najchętniej nikomu byś nie mówiła o tym co czujesz, co przeżywasz… ale pod tą cholerną ścianą oprócz przeszkód rosną emocje i w pewnym momencie masz ochotę wykrzyczeć całemu światu, jakie to niesprawiedliwe, jakie trudne i jak ci źle. [...] Wcale nie chcesz wsparcia, chcesz spokoju. Tak, spokoju. Aby nikt nie pytał już o rodzeństwo dla syna, nie doszukiwał się na zdjęciach wrzucanych do sieci "brzuszka"

- pisała Patrycja Sołtysik jakiś czas temu w sieci.

Co piąta para w Polsce ma problemy z płodnością. To już choroba cywilizacyjnaPara od sześciu lat stara się o dziecko. "W końcu usłyszeliśmy wyrok"

Więcej o: