Jako dziecko została porzucona przez rodziców. Teraz zaskoczyła wszystkich nagraniem

Gdy miała zaledwie dziesięć miesięcy została adoptowana przez amerykańską parę. Na TikToku zdradziła, dlaczego porzucili ją biologiczni rodzice i z jakimi stereotypami mierzy się w życiu codziennym.

TikTok to aplikacja mobilna, która umożliwia publikowanie, udostępnianie i przesyłanie znajomym różnego rodzaju filmików. Można tam znaleźć rozmaite treści. Od poradników kulinarnych i modowych, przez fragmenty filmów i seriali, po mniej lub bardziej skomplikowane układy taneczne. Na TikToku nie brakuje również materiałów o tematyce parentingowej oraz nagrań osób, które dzielą się ze swoimi obserwatorami różnymi przemyśleniami i opowiadają o swoich doświadczeniach. Tak jest w przypadku, 25-latki, która została porzucona przez rodziców tylko dlatego, że urodziła się dziewczynką.

Jako dziecko została porzucona przez rodziców

Więcej artykułów przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

77 proc. ojców deklaruje, że podczas pracy zdalnej z domu są bardziej wydajniOd ilu lat dziecko może zostać samo w domu?

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

W latach 1977-2015 w Chińskiej Republice Ludowej obowiązywała tzw. polityka jednego dziecka. Jej celem było ograniczenie przyrostu naturalnego Chińczyków. Zgodnie z promowanym przez nią modelem, każda para w Chinach powinna mieć tylko jedno dziecko. Chociaż posiadanie większej liczby potomstwa nie było zakazane, wiązało się z pewnymi konsekwencjami prawnymi, przede wszystkim tzw. opłatami za obsługę. Aby uzyskać pozwolenie na posiadanie większej liczby dzieci, trzeba było uiścić odpowiednią opłatę. 

Należy zaznaczyć, że w Chiny, podobnie jak wiele innych krajów azjatyckich, mają długą tradycję preferencji syna. Wierzono, że to właśnie synowie zapewnią podstawowe wsparcie finansowe i będą opiekę rodzinie.

25-latka prowadząca kanał na TikToku @_asiannation za pomocą krótkich, czasem pozornie zabawnych nagrań, podzieliła się z obserwatorami swoją wstrząsającą historią. Chodzi z Chin i rodzice porzucili ją, ponieważ była dziewczynką. W wieku dziesięciu miesięcy została jednak adoptowana przez parę Amerykanów i przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych.

Na filmikach opowiada o stereotypach związanych z adopcją i parodiuje decyzję swoich rodziców. W jednym z najnowszych filmików wykorzystała fragment świątecznej piosenki Mariah Carey "All I Want for Christmas Is You", która została zmontowana w taki sposób, aby padało zdanie "Nie chcę Cię".

Moi chińscy, biologiczni rodzice w 1996 roku, kiedy odkryli, że jestem dziewczynką

- opisała filmik, udając, że zostawia niemowlę (lalkę) na dworcu.

Nagranie polubiło ponad 255 tys. osób i pojawiła się pod nim masa komentarzy.

Dużo dziewczynek tak miało. To jest straszne
Bardzo mi przykro
Teraz jesteś szczęściarą
Mam nadzieję, że teraz masz kochającą rodzinę

- pisali internauci.

Nowy objaw zakażenia koronawirusem u dzieci. Wzrasta ryzyko udaruNowy skutek zakażenia u dzieci. Sądzono, że to spotyka tylko dorosłych

Więcej o: