UNICEF apeluje o rekordowe środki na pomoc dla dzieci. "Sytuację pogarsza pandemia"

Według szacunków organizacji, w przyszłym roku ponad 177 mln dzieci ze 145 krajów świata będzie potrzebowało ratującej życia pomocy. UNICEF zaapelował o największą kwotę w historii swojej działalności.

Więcej informacji dotyczących aktualnej sytuacji w służbie zdrowia na stronie Gazeta.pl

UNICEF, międzynarodowa organizacja humanitarna działająca na rzecz dzieci, jest finansowana z dobrowolnych składek państw członkowskich, a także osób fizycznych i prawnych. Organizacja w trakcie Globalnego Forum na rzecz Dzieci i Młodzieży zaapelowała o rekordowe 9,4 mld dolarów potrzebnych na pomoc humanitarną dla najmłodszych w 2022  roku. Kwota ta jest o 31 proc. wyższa niż w ubiegłym roku. Środki te są niezbędne, aby pomóc dzieciom poszkodowanym na skutek zmian klimatu, konfliktów oraz pandemii COVID-19. 

Panująca epidemia pogarsza sytuację dzieci

Najwięcej pieniędzy - ok 2 mld dolarów - zostanie w przyszłym roku przeznaczonych na pomoc 13 mln dzieci w Afganistanie. Z kolei 933 mln dolarów pochłoną działania niezbędne do wsparcia inicjatywy COVAX, która ma za zadanie przyspieszyć walkę z epidemią COVID-19.

Zobacz wideo 10 rzeczy, o których warto pamiętać w ciąży - dla własnego samopoczucia i zdrowia dziecka
Miliony dzieci na całym świecie cierpią na skutek konfliktów, ekstremalnych zjawisk pogodowych i zmian klimatu. Sytuację najmłodszych pogarsza pandemia COVID-19, która powoduje osłabienie gospodarcze, wzrost ubóstwa i nierówności. Jak zawsze, to właśnie dzieci cierpią najbardziej. Pilnie potrzebują naszej pomocy

- powiedziała Dyrektor Generalna UNICEF, Henrietta Fore

Środki niezbędne na przyszły rok 

UNICEF ma precyzyjnie określony budżet, jaki będzie potrzebny organizacji na jej działania w najbliższym czasie. W 2022 roku UNICEF planuje dotrzeć do:

  • 62,1 mln dzieci ze szczepieniem przeciwko odrze;
  • 7,2 mln dzieci z terapią leczenia ciężkiego ostrego niedożywienia;
  • 51,9 mln osób z informacją o możliwości bezpiecznego zgłaszania wykorzystywania seksualnego i nadużyć przez pracowników humanitarnych;
  • 53,4 mln osób z czystą wodą pitną;
  • 21,3 mln dzieci i kobiet z interwencjami dotyczącymi przemocy ze względu na płeć;
  • 27,9 mln dzieci i ich opiekunów z pomocą w zakresie zdrowia psychicznego;
  • 23,6 mln gospodarstw domowych z pomocą finansową;
  • 77,1 mln dzieci z edukacją formalną lub nieformalną.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.