Zofia Zborowska ma tęczowe dziecko. Zdobyła się na szczere wyznanie. "Robiłam namiętnie testy"

Zofia Zborowska opowiedziała o trudnej walce o macierzyństwo. Aktorka zdradziła, że zdiagnozowano u niej schorzenie, które zmniejsza szanse na urodzenie zdrowego dziecka do 10-20 proc. Wcześniej straciła ciążę. - Nie było łez wzruszenia. Andrzejowi oczy się zaświeciły, ale ja czułam lęk - opowiada o chwili, kiedy dowiedziała się o ponownym zajściu w ciążę.

Newsy z show-biznesu znajdziecie również na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Zofia Zborowska śpiewa córce kołysankę. Nietypowy wybór piosenki

Zofia Zborowska o chorobie. "Jeszcze zrobię ci ostatnie badanie"

Zofia Zborowska ostatnio udzieliła szczerego wywiadu portalowi Ładne Bebe. 34-latka opowiedziała o trudnych doświadczeniach z przeszłości. Aktorka wyznała, że ma za sobą poronienia, a ciąża z córką była zagrożona. Podczas ciąży, dzięki dociekliwości lekarki, zdiagnozowano u Zborowskiej zespół antyfosfolipidowy. To choroba autoimmunologiczna, która polega nieprawidłowym działaniu układu odpornościowego. 

Pamiętam, jak moja pani doktor, wybitna endokrynolożka, powiedziała: Jeszcze zrobię ci ostatnie badanie, ostatnie. Chcę mieć 100 procent pewności, zanim ci dam zielone światło na kolejną ciążę. Zrobiłyśmy to badanie i okazało się, że najprawdopodobniej mam zespół antyfosfolipidowy, który powoduje poronienia i może powodować ogromne trudności z zajściem w ciążę

- wyznała Zborowska, która dzięki zastosowaniu odpowiedniego leczenia, została szczęśliwą mamą.

Zofia Zborowska po raz pierwszy szczerze o poronieniu. 'Pamiętam, jak zalałam się łzami'Zborowska po raz pierwszy szczerze o poronieniu. "Pamiętam, jak zalałam się łzami"

Zofia Zborowska o zajściu w ciążę: "Nie było łez wzruszenia"

Zofia Zborowska opowiedziała o długich staraniach o ciążę. Podkreśliła, że choć testy wychodziły negatywne, to ona nie poddawała się i wciąż walczyła:

Robiłam namiętnie testy. Niby już po tygodniu powinno wyjść, że jesteś w ciąży. Nic nie wychodziło, ale intuicyjnie przestałam chodzić na strajki kobiet. Byłam bardzo w nie zaangażowana, ale nagle wiedziałam, że mam zostać w domu.

Aktorka podkreśliła, że wydarzenia związane ze stratą ciąży sprawiły, że małżeństwo nie przyjęło wiadomości o kolejnej z ogromnym entuzjazmem, a jedynie ostrożnością. Ciąża była zagrożona, a w pamięci były doświadczenia z przeszłości. 

Emocje nie były tak silne, jak przy pierwszej ciąży. Nie było łez wzruszenia. Andrzejowi oczy się zaświeciły, ale ja czułam lęk. Nastały trzy miesiące pełnego skupienia. Miałam zadanie do wykonania - zacząć przyjmować zastrzyki, dbać o siebie, nie denerwować się, przetrwać

- dodała Zborowska. 

Zofia ZborowskaZofia Zborowska zdradza, co w macierzyństwie jest najtrudniejsze. "O tym się w ogóle nie mówi"

Tęczowe dziecko - co oznacza pojęcie?

Tęczowe dziecko to takie, które przychodzi na świat w rodzinach, mających trudne doświadczenia z poprzedniej ciąży - doznały jej straty. Poronienie czy obumarcie płodu nie przekreśla szans na posiadanie dzieci. Pojęcie niesie jednak duży ładunek emocji. Z jednej strony przyszli rodzice cieszą się z nowo narodzonego dziecka, a z drugiej strony mają w pamięci przykre chwile związane z utratą poprzedniej ciąży. Tęczowe dziecko daje promyk nadziei i odwołuje się do tęczy, która wychodzi w słoneczny dzień po deszczu. 

W sieci można znaleźć wiele świadectw i historii par, które straciły swoje dziecko, a teraz oczekują na "tęczowe potomstwo". Redakcja eDziecko.pl także miała okazję porozmawiać z mamami, które doświadczyły poronienia, a potem udało im się donosić ciążę. Przeczytaj: Tęczowe dzieci. Skąd wzięły się ich historie? "Morze wylanych łez i ogromny żal".

Meghan MarkleTęczowe dziecko to dla wielu zagadkowe pojęcie. Urodziła je Meghan Markle

Więcej o: