Ulga na dziecko 2022. Są zmiany, które rozczarują wielu rodziców

Ulga na dziecko 2022 niedługo odejdzie w zapomnienie. Powód? Zmiany, które czekają polskie rodziny wraz z wprowadzeniem programu Polski Ład. Niestety nie dla wszystkich będą one korzystne.

Więcej o świadczeniach dla polskich rodzin na Gazeta.pl

Ulga na dziecko 2022 to jedna z najpopularniejszych ulg, jakie w czasie rozliczenia podatkowego do tej pory wybierali polscy rodzice. Za jej sprawą, do budżetu domowego rodzin, w których wychowuje się jedno dziecka, wracało 1112 zł, a tam, gdzie jest dwoje dzieci - 2224 zł. Wprowadzenie Polskiego Ładu zmieni te rozliczenia. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Ulga na dziecko 2022 - popularny wśród rodziców zastrzyk gotówki

Ulga na dziecko 2022 już niedługo odejdzie w zapomnienie. Rodzice, którzy zarabiają najmniej, do tej pory mieli możliwość odliczyć od podatku ulgę na dziecko. W praktyce oznaczało to, że rodzice jedynaka dostawali 1112 zł zwrotu, a rodzice dwojga dzieci - 2 224 zł (ulga na dziecko jest związana z wysokością odprowadzonych składek ZUS i zdrowotnych. Jeśli w zeznaniu podatkowym jest ona wyższa lub równa uldze, odliczenie jest naliczane w całości).

Oburzona uczennica nagrała zagadnienia z lekcji religii. 'To chore'Uczniowie uciekają z katechezy. "Młodzież porzuciła praktyki religijne"

Ulga na dziecko 2022 - pozornie korzystne zmiany dla rodziców

Ulga na dziecko 2022 będzie sporym rozczarowaniem dla niektórych rodziców. Polski Ład, w ramach którego nastąpi zwolnienie od podatku do dochodu 30 tys. zł rocznie, zagwarantuje, że pracownik zarabiający najniższą krajową nie będzie miał potrącanych zaliczek na podatek. W tym przypadku będą brane pod uwagę tylko składki społeczne. Żeby rodzicom się to opłacało, składki społeczne musiałyby być równe lub wyższe niż ulga na dziecko. W przypadku osób zarabiających najniższą krajową jest to niemożliwe.

Ulga na dziecko 2022 - do kiedy obowiązuje?

Ulga na dziecko od przyszłego roku nie będzie już funkcjonować w takiej formie jak do tej pory. Był to spory zastrzyk gotówki dla najmniej zarabiających rodziców więc jest to dla nich niezbyt dobra wiadomość.

Więcej o: