Kiedy zdalne 2021/22? Rodzice chcieliby już. "Znów mamy kwarantannę. Trzeci raz"

Kiedy zdalne 2021/22? Pytanie uczniów i rodziców towarzyszy nam od początku roku szkolnego. Coraz więcej uczniów trafia na kwarantannę, a mimo to Ministerstwo Edukacji i Nauki wciąż trwa przy swoim założeniu, że szkoły pozostaną otwarte. Rodzicom się to nie podoba.

Kiedy będą zdalne 2021/22? Odkąd w kraju notuje się coraz więcej zachorowań na COVID-19 na wprowadzenie przez rząd nauczania zdalnego czekają uczniowie, nauczyciele i rodzice. I nie dlatego, że uczniowie tęsknią za włączaniem komputera w piżamie, ale przede wszystkim, dlatego że boją się o swoje bezpieczeństwo. Niektóre dzieci już kilkukrotnie musiały poddać się domowej izolacji. Na młodzieżowych profilach w mediach społecznościowych pojawiają się nagrania z motywem "w oczekiwaniu na zdalne", a rodzice codziennie sprawdzają, czy nie zmieniła się decyzja rządu. 

Zobacz wideo Rozszerzenie obostrzeń na całą Polskę. Klasy 1-3 przejdą na nauczanie zdalne

Kiedy będą zdalne 2021/22? 

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział ostatnio, że nie ma planu wprowadzenia nauki zdalnej, bo "czwarta fala nas na razie do tego nie zmusza". Napisał jednak list do rodziców, w którym wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim apelują o szczepienia dzieci. Zgodnie z obietnicą rządu jeszcze przed świętami ma być możliwe zaszczepienie dzieci w wieku 5-11 lat. Szczepienia mają zwiększyć bezpieczeństwo kontynuowania nauki stacjonarnej.

Chcemy podkreślić, że szczepionki to nie tylko skuteczna ochrona, ale także szansa na kontynuowanie nauki stacjonarnej przez cały rok szkolny. Zaszczepiony uczeń czy przedszkolak nie trafia na 10-dniową kwarantannę, gdy w klasie lub grupie pojawia się przypadek zachorowania na COVID-19

- apelowali ministrowie. 

W szkołach znowu mamy zdalne lekcje z powodu koronawirusaOd kiedy przerwa świąteczna w szkole 2021? Potrwa niemal tyle, co ferie

Rodzice mają dość tego, że chociaż placówki odgórnie nie są zamknięte, ich dzieci poddawane są domowej izolacji. Niektóre z nich już kilkukrotnie trafiły na kwarantannę podczas semestru zimowego. 

Dziś znów mamy kwarantannę. Trzeci raz

- napisała jedna z naszych czytelniczek.

U mojego syna w listopadzie: kwarantanna, później trzy dni w szkole i kwarantanna. Moja córka, pierwszoklasistka, przebywa na kwarantannie. Wracają do szkół w przyszłym tygodniu. Pochodzą trzy, może cztery dni i kwarantanna do świąt, albo – co gorsza – na święta?

- dodała druga. 

Zdalne nie jest fajne. Ale w tej sytuacji gdzie dzieciaki są ciągle na kwarantannie, to mniejsze zło, bo przynajmniej mogłyby wyjść na powietrze

- podsumowała kolejna mama. A jak wygląda sytuacja w szkołach waszych dzieci?

Christmas,Tree,And,ToysMikołajki klasowe to kolejny wydatek dla rodziców. "Ciężko zrobić paczkę za mniejszą kwotę"

Więcej o: