Kiedy mikołajki 2021? Rodzice o klasowych składkach: Ciężko zrobić paczkę za mniejszą kwotę

"Kiedy mikołajki 2021?" - to pytanie istotne dla uczniów, którym pozostało niewiele czasu na kupno prezentów dla klasy. Okazuje się jednak, że ceny produktów mocno poszły w górę, co może utrudnić zakup podarunku o określonej kwocie.

Mikołajki wypadają już w poniedziałek 6 grudnia. Zgodnie z tradycją tego dnia rano dzieci znajdują w ustawionych przy drzwiach butach prezenty od świętego Mikołaja. Zwyczaj ten jest praktykowany także w wielu szkołach. Na grupie facebookowej eDziecko zapytaliśmy rodziców o to, w jak jest obchodzony w placówkach do których uczęszczają ich pociechy.

Kiedy mikołajki 2021? Rodzice o klasowych składkach

Więcej artykułów przeczytasz na Gazeta.pl.

Dzieci z doświadczeniem migracyjnym, także uchodźców, z roku na rok w polskich szkołach przybywa.Grudzień 2021. Dni wolne to ostatni dzwonek na poprawę ocen

Zobacz wideo Marzysz o konsoli lub komputerze pod choinką? Zapomnij. Ceny elektroniki oszalały [TOPtech]

W wielu miejscach przed Mikołajkami są klasowe składki. Niektórzy postanowili, żeby dzieci dostały identyczne prezenty. Nie wszystkim jednak odpowiada ten pomysł, zważywszy na fakt, iż każde dziecko jest inne, a co za tym idzie, ma także inne zainteresowania. Podczas gdy lalka będzie wymarzonym prezentem dla jednej dziewczynki, druga, zamiast tego wolałaby dostać kredki.

U nas cała klasa dostaje ten sam prezent kupiony ze składki klasowej
U córki w klasie była jakaś zbiórka ale ponieważ nie uznaje indywidualnych prezentów, tylko te kupione dla całej grupy do wykorzystania w szkole to się nie składałam. Mam dość kolejnych głupich 'prezentów'

- komentowali niektórzy.

W wielu szkołach na długo przed Mikołajami dzieci losują osoby, którym następnie kupują prezent za określoną kwotę. W dobie inflacji pojawił się jednak pewien problem, bo ceny wiele produktów poszły w górę i za niektóre z nich trzeba zapłacić więcej.

Jedno dziecko jest w klasie 8. Ma losowanie i upominek do kwoty 40 zł, a drugie w klasie 5 i limit jest do 70 zł
U nas w 7 klasie było losowanie osoby, której kupi się prezent o kwocie 50 zł
50 zł uważam to za lekką przesadę
Moim zdaniem jeśli już coś robić to składka minimalna powinna wynosić 30 zł. W dzisiejszych czasach ciężko zrobić paczkę za mniejszą kwotę. Chyba, że miałaby to być czekolada i lizak.
Klasa 5, losowanie, kwota 20-25, ale ciężko było nie przekroczyć
Składka na prezent 50 zł w trzeciej klasie

- pisali rodzice.

Ciekawą alternatywą dla prezentów jest inne celebrowanie tego dnia. Niektóre klasy postanowiły, aby iść wówczas do kina lub na wspólny obiad.

U syna w klasie jest składa. Zamawiają pizze i idą razem do kina
U nas w klasie nie ma żadnego losowania, ale wyjście na kręgle albo do kina

- przyznali internauci.

Nauka zdalna w klasach 1-3 i nauka zdalna w przedszkolu. Powrót do placówek w kwietniu stoi pod znakiem zapytaniaNauczyciel objęty kwarantanną przyszedł do szkoły. "Są cztery rodzaje kary"

Więcej o: