Dodatkowe 12 tys. zł dla rodziców. Prezydent podpisał ustawę. Rodzic: "Znowu wszystko podrożeje"

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. To dodatkowe 500 plus dla rodziców na drugie i kolejne dziecko. W sumie polskie rodziny otrzymają od rządu nawet 12 tys. zł.

Więcej aktualnych informacji o dodatkowych świadczeniach na Gazeta.pl.

500 plus to dodatkowe świadczenie ze strony państwa dla rodzin wychowujących dzieci, które weszło w życie 1 kwietnia 2016 roku. W ramach programu "Rodzina 500 plus" polskim rodzinom z dziećmi na utrzymaniu przysługuje świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na dziecko w wieku do ukończenia 18. roku życia. Teraz rząd przygotował dla polskich rodzin kolejne wsparcie.

Zobacz wideo Czy waloryzacja 500 plus jest możliwa?

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Prezydent podpisał ustawę

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to wcześniej zapowiadany jeden z elementów Polskiego Ładu. Świadczenie ma obowiązywać po zakończeniu urlopu macierzyńskiego, ale jeszcze przed osiągnięciem przez dziecko wieku przedszkolnego. To wsparcie dla rodzin, w których wychowuje się więcej, niż jedno dziecko. Rodzice jedynaków mogą liczyć na dodatkową gotówkę, która będzie wsparciem w opiece nad dzieckiem. Dla nich rząd przewidział inne świadczenia - np. 400 plus do wydania na m.in. żłobek.

Prezydent Andrzej Duda 2 grudnia w czwartek podpisał ustawę o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym, na mocy której rodzice przynajmniej dwójki dzieci otrzymają do domowego budżetu dodatkowe środki, które będą mogły wykorzystać na opłacenie opieki dla nich.

Rodzic o dodatkowym świadczeniu: "Znowu wszystko podrożeje"

Pod jednym z artykułów na profilu facebook'owym eDziecko.pl wywiązała się bardzo emocjonująca dyskusja dotycząca założeń, jakie oferuje Polski Ład. Rodzice mają dużo do powiedzenia w tej sprawie. Niektórzy uważają, że wprowadzenie świadczenia jest zupełnie niepotrzebne, a lepiej byłoby, gdyby ceny w sklepach były zdecydowanie niższe. Inni twierdzą, że rząd powinien zająć żłobkami i nieuczciwymi pracodawcami. 

Dajcie nam żłobki, a nie pieniądze. Chcemy pracować! Mamy zdrowe ręce.
Zmiany w prawie! Pracodawców ludzi, stałe godziny pracy, a nie walka o wszystko.
Pewnie, wszystko każdemu rozdajcie. A potem chleb za 50 zł i nikogo nie obchodzi, że młodych, bezdzietnych i pracujących nie stać.
Znowu wszystko podrożeje.
Kolejna kasa rozdana. Już jest drogo w sklepach. A od stycznia poleca ceny w górę

- pisali internauci.

Więcej o: