Od stycznia nowe pieniądze dla rodzin. Prezydent podpisał ustawę

To już pewne. W przyszłym roku rodziny z przynajmniej dwojgiem dzieci otrzymają pieniądze obiecane w ramach programu Polski Ład. Rodziny, w których wychowuje się troje dzieci dostaną 36 tysięcy złotych.

Więcej informacji o świadczeniach rodzinnych na stronie Gazeta.pl

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym, na mocy której rodzice przynajmniej dwójki dzieci otrzymają do domowego budżetu dodatkowe środki, które będą mogły wykorzystać na opłacenie opieki dla nich. Wszystko po to, żeby zachęcić młodych Polaków do powiększania rodzin, a z drugiej strony - umożliwić rodzicom szybszy powrót na rynek pracy.  

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę

Na profilu facebook'owym Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pojawił się post, w którym możemy przeczytać:

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy będzie przysługiwał na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie w wieku od ukończenia 12. do 36. miesiąca życia w maksymalnej wysokości 12 tys. zł na dziecko.

To bardzo dobra wiadomość dla rodziców, którzy chcą mieć więcej niż dwoje dzieci, ale jednocześnie obawiają się, że jedno z nich nie będzie mogło szybko wrócić na rynek pracy z powodu braku środków na zorganizowanie opieki dla pociechy. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to program, który pomoże pokryć koszty związane z uczęszczaniem dziecka do żłobka lub wynagrodzenie dla opiekunki.

Zobacz wideo Skąposzczety (czyli dżdżownice) opanowały świat. I bardzo dobrze [PRACOWNIA BRONKA]

Nowe świadczenie - komu się należy?

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy zakłada, że od 1 stycznia 2022 roku na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie, które ma między 12 a 36 miesięcy będzie przysługiwać nowe świadczenie w wysokości 12 tys. zł. Środki będą przyznawane przez rok po tysiąc złotych miesięcznie lub przez dwa lata po pięćset złotych. Decyzja należy do rodziców. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy ma wypełnić lukę we wsparciu dla rodzin po tym, jak kończy się roczny urlop macierzyński, rodzic chce wrócić do pracy. Za obsługę świadczenia ma odpowiadać Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Więcej o: