Mama 22 dzieci zdradziła, ile wydaje na święta. "To niesamowite, jak wdzięczne są te dzieci"

Rodzice 22 dzieci z Wielkiej Brytanii starają się, żeby Gwiazdka była dla ich pociech wyjątkowym czasem i żeby każde znalazło pod choinką to, o czym marzy. Na prezenty wydają majątek.

Więcej niesamowitych historii rodzinnych na Gazeta.pl

42-letnia Sue Radford i jej partner Noel są dumnymi rodzicami 22 dzieci. Ich najstarsza pociecha ma 33 lata, a najmłodsza dwa. Sue w ciągu całego swojego życia była przez 16 lat w ciąży. Rodzina mieszka w Morecambe, w domu z 10 sypialniami. Wszystkie święta, szczególnie Święta Bożego Narodzenia są w tej rodzinie wielkim wydarzeniem.  

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Gigantyczna rodzina świetnie sobie radzi

Radfordowie nie polegają na zasiłkach, prowadzą dobrze prosperującą cukiernię, która pozwala ich rodzinie żyć całkiem dostatnio. Na swoim kanale na YouTubie często pokazują nagrania, na których pokazują, jak wygląda ich życie codzienne. Sue zdradza m.in. jak wyglądają u nich w domu tygodniowe zakupy spożywcze, ile kosztują etc. 

Zobacz wideo Pozycja przy rodzeniu do uwzględnienia w planie porodu! "Dziecka nie rodzi się na leżąco"

Święta w rodzinie Redfordów

Święta Bożego Narodzenia są w rodzinie Radfordów szczególnym czasem. Cała familia długo się do nich przygotowuje, bo rodzice bardzo dbają o to, żeby upłynęły w spokojnej, miłej atmosferze. Dom jest zawsze pięknie udekorowanym na stole nie brakuje świątecznych potraw, a pod choinkami (zwykle mają więcej niż jedną) prezentów dla wszystkich. W zeszłym roku Sue zdradziła, że ??wydała ok. 5 tys. funtów (ponad 27 tys. zł) na prezenty dla wszystkich swoich dzieci. Oznacza to, że każda z pociech dostaje prezenty o wartości od ok. 550 do ok. 1300 zł. Rodzice do wyboru podarunków przykładają wielką uwagę, bo chcą mieć pewność, że każde z ich dzieci znajdzie pod choinką dokładnie to, o czym marzy.

To niesamowite, jak wdzięczne są te dzieci 

- napisał jeden z internautów pod nagraniem dokumentującym otwieranie gwiazdkowych prezentów.

Wygląd dziecka zaskoczył rodzicówWiększość dzieci rodzi się łysa, ale nie ten noworodek. Ojciec dziecka nie wiedział, jak powinien się zachować

Sue na jednym z nagrań zdradziła także, że na świąteczne zakupy spożywcze wydaje ok. 300 funtów (czyli ponad 1600 zł), nie potrafi jednak określić, ile kosztują co roku świąteczne dekoracje. Nic nie zapowiada, żeby w tym roku świąteczne wydatki w tej rodzinie miały się zmienić.

Więcej o: