20-latka pozwała lekarza, który nadzorował ciążę jej matki. Oskarża go o "niewłaściwe poczęcie"

20-letnia Evie Toombes domaga się "dużej milionowej sumy" odszkodowania od lekarza, który nadzorował ciążę jej matki. Uważa, że gdyby medyk zalecił ciężarnej przyjmowanie kwasu foliowego, dziś jej życie wyglądałoby inaczej. Dziewczyna urodziła się z niepełnosprawnością.

Pochodząca z Wielkiej Brytanii Evie Toombes urodziła się w 2001 roku. Od razu po porodzie zdiagnozowano u niej wadę cewy nerwowej kręgosłupa. Doprowadziła ona do trwałej niepełnosprawności. Dziś 20-letnia już dziewczyna obwinia lekarza, który nadzorował ciążę jej matki za to, jak wygląda jej życie. Bywają dni, kiedy musi być podłączona do specjalnej aparatury niemalże całą dobę. Ponadto ma problemy z układem trawiennym i moczowym. Domagając się sprawiedliwości, złożyła pozew przeciwko medykowi. 

Zobacz wideo Pozew zbiorowy za lockdown. Jaki jest jego koszt dla przedsiębiorcy?

20-latka pozwała lekarza prowadzącego ciążę

20 lat temu dr Philip Mitchell prowadził ciążę matki dziewczyny. Miał nie poinformować spodziewającej się dziecka kobiety o konieczności suplementowania kwasu foliowego. Dziewczyna wierzy, że zminimalizowałoby to ryzyko rozszczepu kręgosłupa.

Medyk, który pracował w Hawthorn Medical Practice w Skegness nie przyznaje się do winy, a nawet "całkowicie zaprzecza". Twierdzi, że spełnił swój obowiązek i udzielił kobiecie "rozsądnej porady". 

Innego zdania są prawnicy Evie Toombes. Dziewczyna, która nie poddaje się i stara się prowadzić aktywny tryb życia, a nawet otrzymała nagrodę Inspiration Young Person Award, wie, że jej mobliność jest "bardzo ograniczona". Chociaż teraz trenuje skoki konne przez przeszkody, zdaje sobie sprawę z tego, że wraz z wiekiem wzrasta ryzyko tego, że będzie poruszała się na wózku inwalidzkim. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.