Dni wolne od szkoły 2022. Ile dni zostało do wakacji? Miłe zaskoczenie

Dni wolne od szkoły 2022 szczególnie interesują uczniów, którzy chcą wiedzieć, kiedy będą mogli odpocząć od zajęć dydaktycznych. Dzieci mogą liczyć na kilka długich weekendów. Miłym zaskoczeniem jest to, że uczniow czeka sporo dni wolnych przed zakończeniem roku szkolnego. Przypominamy, kiedy koniec roku szkolnego, czyli - za ile dni zostało do wakacji.

Więcej informacji o dniach wolnych od szkoły przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Co należy wiedzieć o karmieniu dziecka po porodzie? Położna o najważniejszych kwestiach

Dni wolne od szkoły 2022. Za ile dni święta wielkanocne?

Najbliższym i najdłuższym wolnym jest świąteczna przerwa podczas świąt wielkanocnych. W 2022 roku Wielkanoc będziemy obchodzić w niedzielę 17 kwietnia oraz w poniedziałek 18 kwietnia, który jest dniem zwyczajowo wolnym od pracy. Przerwa od zajęć lekcyjnych zacznie się jednak jeszcze przed świętami, a konkretnie w czwartek 14 kwietnia i potrwa do wtorku 19 kwietnia.

  • 14 - 18.04 - Wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc),
  • 29.04 - Zakończenie roku szkolnego maturzystów,
  • 1 - 3.05 - Majówka,
  • 4.05 - Matura z języka polskiego,
  • 5.05 - Matura z matematyki,
  • 6.05 - Matura z języka angielskiego,
  • 16.06 - Boże Ciało,
  • 24.06 - Zakończenie roku szkolnego.

Kalendarz roku szkolnego 2021-2022 wraz z podstawami prawnymi jest dostępny na stronie gov.pl.

Do Ustronia przyjechali uchodźcy z Ukrainy, to dzieci z sierocińców i rodziny zastepczeCzarnek szacuje, że w Polsce "mamy pół miliona dzieci z Ukrainy w wieku szkolnym"

Ile dni zostało do wakacji? Dla maturzystów to tylko ponad miesiąc wytężonej nauki

Tegoroczne wakacje rozpoczynają się w czwartek 24 czerwca zaraz po zakończeniu roku szkolnego 2021/2022. Potrwają do końca sierpnia i będą trwały 9 tygodni, czyli dokładnie 66 dni. Uczniowie wrócą do szkół. Początek roku szkolnego 2022/2023 wyznaczono tradycyjnie na 1 września, który w tym roku wypada w czwartek.

To oznacza, że licząc od piątku 18 marca, do wakacji zostało równo 97 dni (69 dni bez weekendów). Wcześniej rok szkolny zakończą maturzyści, dla których koniec roku wypada w piątek 29 kwietnia. Im do wakacji zostały jedynie 41 dni (29 dni bez weekendów).

MEN opublikowało rozporządzenie ws. nauki zdalnej"Wychowujemy pokolenie frustratów" - pisze czytelniczka o systemie oświaty

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: