Stylizacje świąteczne dla całej rodziny - modne kompromisy

Stylizacje świąteczne dla całej rodziny muszą być nie tylko ładne, ale też wygodne i dostosowane do okazji. Szukasz pomysłu na total look dla bliskich? Sprawdź nasze propozycje.

Jak rodzina powinna ubrać się na Wigilię? - nie ma złych pytań 

Spotkania w większym gronie mogą rodzić pewne wątpliwości, czy zaproszenie na Wigilię zobowiązuje nas do przestrzegania świątecznego dress codu i co to oznacza w praktyce? Strój zdecydowanie powinien być dostosowany do okazji, ale też okoliczności spotkania. Wigilia w małym gronie rodzinnym sprzyja nieformalnym kreacjom. Na Wigilię w nowym towarzystwie na przykład u przyszłych teściów, których jeszcze dobrze nie znamy lepiej postawić na uniwersalny minimalizm. A czy na Wigilię wypada zakładać sukienki i białe koszule niemowlakom? Zdecydowanie tak, ale liczy się materiał, idealny będzie len oraz naturalna bawełna. Zwykłe białe body też w zupełności wystarczy. Zastanawiasz się, jak rodzina powinna ubrać się na Wigilię? Sprawdź kilka poniższych propozycji. 

Pomysły na stylizacje świąteczne dla całej rodziny - propozycje dla kobiet

Pomysły na stylizacje świąteczne dla całej rodziny? Często popełnianym błędem, jeśli chodzi o strój dla kobiety, jest wybór typowo letniej sukienki, która towarzyszyła nam podczas letniego przyjęcia. Niska temperatura za oknem oraz typowo zimowe ciemne obuwie nie pasuje do zwiewnych materiałów w kwiaty. Na co zatem postawić? Poniżej kilka propozycji. 

Zobacz wideo Pakujemy i ozdabiamy prezenty

Zobacz też: Strój na święta dla przyszłej mamy. Zobacz trzy wygodne, eleganckie i kobiece propozycje stylistki

Stylizacje świąteczne dla całej rodziny: trendy dla kobiet. Co oprócz sukienki? 

Pomysły na stylizacje świąteczne dla całej rodziny? Co jest teraz trendy? Zacznijmy od propozycji strojów dla kobiet. Tak naprawdę liczy się materiał, który powinien być miły w dotyku lub bogato zdobiony, a najlepiej sprawdzi się połączenie kontrastów. Pamiętaj, oprócz tradycyjnej sukienki możesz wybrać spódnicę z koszulą lub świąteczny garnitur. 

 • cekiny w każdej tonacji 
 
 
 • bezkonkurencyjny aksamit 
 
 • satyna w stonowanych kolorach 
 
 • szampańskie klimaty 
 

Stylizacje świąteczne dla całej rodziny - inspiracje dla dzieci 

Świąteczna moda dziecięca lubi się z klasyką, co roku mamy więc wysyp koronek, delikatnych falbanek, uroczych kołnierzyków i widocznych splotów. Najważniejszy jest miły materiał, który oddycha. Poniżej kilka propozycji z cyklu stylizacje świąteczne dla całej rodziny. Oto inspiracje z myślą o najmłodszych:

 • flanelowa kratka 
 
 • lniane zestawy 
 
 • świąteczne akcenty 
 
 • tradycyjny pajacyk 
 

Jak ubrać się rodzinnie na święta? - propozycje dla mężczyzn 

Klasyczna elegancja, casual, a może z przymrużeniem oka? Jak ubrać się rodzinnie na święta? Poniżej garść modowych inspiracji dla mężczyzn. 

 • kratka w ciemnej tonacji 
 
 • kolory natury 
 
 • na wesoło 
 

Zobacz też: Prezenty dla rodziny na święta - lista praktycznych i symbolicznych upominków

Więcej o:
Copyright © Agora SA