Celebrytka ma pomysł na imię dla wnuczki. Bardzo nietypowe. Syn mówi: "Mamo, wybij to z głowy"

Znana polska celebrytka nie może się doczekać, aż zostanie babcią. "Królowa życia" wybrała już nawet imię dla wnuczki. Okazuje się, że propozycja nie spodobała się jej synowi. Trzeba przyznać, że to dość oryginalne imię.

Więcej artykułów przeczytacie na Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Celebrytka wybrała imię dla przyszłego wnuka. Co na to syn? "Mamo, wybij to z głowy"

"Królowa życia", a właściwie Dagmara Kaźmierska to zna polska celebrytka, która dość szybko zyskała ogólnopolską sławę, dzięki udziałowi w programie "Królowe życia". Był to dla niej tzw. złoty bilet do popularności. 

Kaźmierska niedawno zdradziła, że jej ukochany syn Conan się zakochał. Szczęśliwa mama jest zauroczona swoją przyszłą synową. Syn celebrytki wraz z partnerką powoli planują wesele. Okazuje się, że "Królowa życia" już wybrała imię dla swojej przyszłej wnuczki. Trzeba przyznać, że to dość nietypowy pomysł. W wywiadzie dla "Pudelka" pochwaliła się swoimi propozycjami:

Nefertiti Mercedes Kleopatra! Ale Conanek mi nie pozwoli dać tego imienia. Mówi: "Mamo, wybij se z głowy". Ale będę rozpieszczać wnuka! Ale syn mnie za bardzo nie dopuści.
 

Inne nietypowe i rzadko nadawane imiona żeńskie w 2021 roku to:

 • Lenka.
 • Żaklina.
 • Wirginia,
 • Rebeka.
 • Mirosława.
 • Bernadetta.
 • Bogdana.
 • Honorata.

Dziwne imiona przekonują wielu rodziców. 'W klasie tylko po jednym egzemplarzu'Dziwne imiona przekonują wielu rodziców. "W klasie tylko po jednym egzemplarzu"

Nietypowe imiona - warto widzieć, że urzędnik może odmówić

Warto jednak pamiętać o tym, że zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce kierownik urzędu stanu cywilnego, w którym dokonuje się zgłoszenia urodzenia dziecka, może odmówić nadania dziecku imienia, pod kilkoma warunkami:

 • jeśli rodzice wybrali więcej niż dwa imiona;
 • jeśli imię jest ośmieszające, nieprzyzwoite lub w zdrobniałej formie;
 • jeśli imię nie pozwala odróżnić płci dziecka.

Nietypowe imiona nadawane dla dzieci. Są nawet nawiązania do pandemii

Rodzice coraz częściej chcą, aby ich dzieci miały wyjątkowe, a zarazem nietypowe i oryginalne imiona. Niekiedy urząd stanu cywilnego odmawia nadania takich imion. Kierownik urzędu stanu cywilnego jakiś czas temu odmówił nadania dziewczynce imienia Toshiba, a chłopcu – Sosnowiec. Jak informuje Onet, rzeczniczka urzędu miasta Katowice Ewa Lipka powiedziała:

Mijający rok zdominował koronawirus, na szczęście żaden z rodziców w Katowicach nie chciał nazwać swojego dziecka Pandemia, Sars, Covid czy Kwarantanna, choć w innych częściach Polski podobno takie pomysły się pojawiały. Ten rok w naszym mieście należał zdecydowanie do Julii i Franciszka.

Zarejestrowano jednak inne nietypowe imiona: Aurora, Mila, Flora, Megan, Dylan, Al, czy dobrze znany na Ukrainie, Taras.

Choć są imiona nawiązujące do nazw geograficznych, to nie są one wprost nazwami np. miast. Dlatego nie zarejestrowano imienia Sosnowiec, choć z miastem chętnie współpracujemy i się lubimy. Gdyby ktoś chciał zarejestrować imię Katowice, decyzja również byłaby odmowna

- dodała Ewa Lipka.

Dziwne imiona. Są też takie, które są zakazaneDziwne imiona to m.in. Koka i Joint? Urząd Stanu Cywilnego nie zgodził się na niektóre pomysły rodziców

Więcej o: