Trzylatek uratował mamę. Dzięki kreskówce stał się bohaterem

Mama trzylatka straciła przytomność i spadła ze schodów. Gdyby nie szybka reakcja dziecka, mogłoby dojść do tragedii. Chłopiec wiedział, że trzeba wezwać karetkę, bo wcześniej oglądał kreskówkę na temat ratowników medycznych. Stał się bohaterem.

Więcej parentingowych historii znajdziesz na Gazeta.pl.

Kayleigh Boffey z Anglii opiekowała się w domu dzieckiem, kiedy nagle gorzej się poczuła. Ból brzucha był tak silny, że kobieta straciła równowagę i spadła ze schodów, uderzając głową o podłogę. Straciła przytomność. Jej trzyletni synek nie wpadł jednak w panikę. Zamiast tego wybrał numer alarmowy 999 i zadzwonił po pomoc. Chłopiec nauczył się tego z dostępnej w sieci kreskówki "Robocar POLI", w której występuje radiowóz, karetka pogotowia i wóz strażacki. 

Zobacz wideo Klara Lewandowska ogląda kreskówkę, w której postacią jest jej tata

Trzyletni bohater uratował mamę

Trzylatek wszedł na krzesło i przeszedł przez bramkę zabezpieczającą schody. Znalazł też klucze, wybrał odpowiedni z nich i otworzył ratownikom medycznym i policji drzwi. Kayleigh trafiła do szpitala z urazem biodra, kolana, kostki i ramienia, ale obecnie przebywa już w domu. 

Ekwiwalent za urlop 2021. Pieniądze można dostać tylko w określonej sytuacjiUlga prorodzinna 2022. Wiele rodzin w przyszłym roku nie dostanie pieniędzy

Słowa nie potrafią tego opisać. Jestem z niego niezwykle dumna. Jest jak mały superbohater i, szczególnie zważając na jego wiek, to naprawdę niesamowite, że wiedział, co robić, rozumiał i nie bał się

- powiedziała "The Independent". 

Kobieta podkreśla, że ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci, co robić w tego typu sytuacjach. 

Matka Polka we WłoszechMatka Polka we Włoszech. "Po porodzie Włosi całymi rodzinami wpraszają się na wizyty"

Więcej o: