Mama czuje się pokrzywdzona, gdy jej mąż dostaje pochwały: "Nie jest bohaterem. Jest po prostu ojcem"

Chloe Sexton, mama z USA, udostępniła na TikToku nagranie, na którym opowiedziała o podwójnych standardach w traktowaniu rodziców. Jej filmik ma już ponad cztery miliony wyświetleń i trudno się nie zgodzić z jego przesłaniem.

Więcej niezwykłych historii rodzinnych na Gazeta.pl

Chloe Sexton prowadzi niewielką piekarnię w Memphis w Tennessee, jest też mamą dwójki dzieci. Na swoim koncie na TikToku regularnie publikuje filmiki, w których pokazuje najważniejsze wydarzenia ze swojego życia rodzinnego i zawodowego. Niedawno udostępniła nagranie, w którym poruszyła ważny temat - nierówne traktowanie kobiet i mężczyzn wywiązujących się ze swoich rodzicielskich obowiązków. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Wspaniały tata zasługuje na pochwały?

Nagranie ma niemal 4,5 mln odsłon. Chloe opowiedziała w nim o sytuacji, na którą wraz z mężem zwrócili uwagę, a która dotyczy ich obojga jako rodziców. Mąż Chloe - Tyler jakiś czas temu postanowił jej pomóc i pojechał kupić produkty potrzebne w piekarni. Zakupy robił z dzieckiem na ręku. Nie obyło się bez zachwytów i pochwał. Usłyszał, że jest wspaniałym tatą, że świetnie sobie radzi, bardzo ciężko pracuje etc. Czuł się jak bohater.

Nie jest bohaterem. Jest po prostu ojcem

- stwierdziła Chloe. 

Nikt nie chwali mam...

Chloe zauważyła, że zwykle te zakupy robi sama, również z dzieckiem na ręku i nigdy nie słyszy takich pochwał, ani zachwytów. Robiła je nawet gdy była w zaawansowanej ciąży i musiała dźwigać zakupy do auta. Stwierdziła, że to podwójny standard i jest to temat, nad którym powinniśmy się zastanowić. Chwalenie ojców za wywiązywanie się ze swoich obowiązków względem dziecka jest krzywdzące dla mam, które zwykle robią to same i nikt nie nazywa ich bohaterkami. 

Mama opowiedziała o objawach w ciąży, o których nikt nie mówiO tych objawach ciąży nikt nie mówi. TikTok mamy to hit

Traktujmy rodziców sprawiedliwie

Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy podziwiać i chwalić ojców za wysiłki wkładane w opiekę nad dziećmi i zaangażowanie w wychowywaniu ich. Dobry rodzic to dobry rodzic, bez względu na płeć. Chloe stwierdziła jednak, że we współczesnym świecie potrzebne jest bardziej sprawiedliwe podejście do rodziców. Pojawienie się od czasu do czasu ojca w jakiś szczególnych okolicznościach to nie powód do większych pochwał niż te, które należą się rodzicowi (najczęściej matce), która konsekwentnie wkłada w opiekę nad dzieckiem ogromny wysiłek, bez narzekania, nie oczekując żadnej nagrody.

Więcej o: