Prezent dla 10 latki na święta - marzenia pod choinką

Prezent dla 10 latki na święta musi być wyjątkowy. Szukasz ciekawych pomysłów na miły podarunek? Sprawdź czym kierować się przy wyborze i co jest teraz na topie.

Pomysły na prezent świąteczny dla dziewczynki - właściwy kierunek

Liczy się przede wszystkim charakter i dziecięce marzenia, pomysły na prezent świąteczny dla dziewczynki nie mogą odzwierciedlać oczekiwań dorosłych. Każde dziecko doskonale wie, jak powinien wyglądać idealny podarunek pod choinkę i czasami warto po prostu zapytać. Jaki prezent na święta dla 10 latki wybrać w formie niespodzianki? Sprawdź listę propozycji. 

Świąteczny prezentPrezenty dla rodziny na święta - lista praktycznych i symbolicznych upominków

Prezent dla 10 latki na Boże Narodzenie - hity 2021 

Przy braku wskazówek można kierować się rankingiem najlepszych prezentów. Poniżej prezentujemy najbardziej popularne propozycje prezentów bożonarodzeniowych dla 10 latki. 

Prezent bożonarodzeniowy dla 10 latki - top lista 

 • aparat cyfrowy, polaroid - pomimo że możliwość utrwalenia obrazu i dźwięku niemal każdy ma teraz w zasięgu ręki, to zdecydowanie warto wybrać tradycyjny aparat. Współczesne dzieci nie pamiętają czasów aparatów cyfrowych, czy polaroidów. Niepozorny prezent może być początkiem pięknej przygody
 • filmowe klocki - możliwość złożenia zamku lub tajemniczego dworu z ulubionej produkcji to zdecydowanie dobry kierunek. W efekcie otrzymamy też ciekawą ozdobę do pokoju
 • zimowe umilacze - pokój dziesięciolatki to prywatny azyl, którego wystrój zmienia się regularnie. Wesołe poduszki, miła w dotyku narzuta, królewski zagłówek do łóżka - być może o tym marzy wnuczka lub córka
 • prezent dla 10 latki na Boże Narodzenie? Sprawdzą się też słuchawki. Wiek 10 lat, to czas kiedy dzieci mają już swoich ulubionych wykonawców, a przecież gust muzyczny dziecka nie musi pokrywać się z tym, czego słuchają pozostali domownicy. 
Zobacz wideo Góra prezentów do pakowania? Ozdobisz je kokardami

Co kupić 10-latce na święta? Lektury nieobowiązkowe 

Co kupić 10-latce na święta? Książka to zawsze dobry wybór, nie tylko pobudza wyobraźnię, ale też pomaga ćwiczyć pamięć wzrokową i co najważniejsze przeniesie małą czytelniczkę do świata niezwykłych historii. Poniżej kilka rekomendowanych tytułów. 

Prezent dla 10 latki na Boże Narodzenie - tytuły, które biją rekordy popularności 

Jaki prezent na święta dla 10-latki w postaci książki będzie najlepszy? Oto kilka propozycji:

 • ''Maja dorasta. Niezbędnik dorastającej dziewczynki''.
 • ''Czarny Młyn''.
 • ''Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek''.
 • ''Mała księżniczka''.
 • ''Przygody Madiki z Czerwcowego Wzgórza''.
 • ''Ronja, córka zbójnika''.
 • ''Tupeciary''.
 • ''Cykl o Harrym Potterze''.

Prezent świątecznyPrezenty na święta dla dziewczynki - wsłuchaj się w marzenia dziecka

Jaki prezent na święta dla 10 latki i dlaczego zwierzę to zły pomysł?

Decyzja o zaproszeniu do domu nowego członka rodziny w postaci psa lub kota powinna być przemyślana. Warto porozmawiać wcześniej z dzieckiem na ten temat, zwierzęta oznaczają dużą ilość nowych obowiązków i dziecko musi być na nie gotowe. Co więcej, kolejna ważna kwestia to możliwość wystąpienia alergii, przed przyjęciem zwierzaka zdecydowanie trzeba wykonać testy alergiczne (pamiętaj: tak zwane ''psy z włosem'' nie rozwiązują problemu, ponieważ to, co uczula to przede wszystkim naskórek oraz wydzieliny). 

Zobacz też: Życzenia bożonarodzeniowe. Wyślijcie je z dziećmi już dziś, żeby doszły na czas

Więcej o: