Nowe święto państwowe 27 grudnia. Dodatkowy dzień wolny dla uczniów?

Nowe święto państwowe zostało wpisane w kalendarz. Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego będzie przypadać 27 grudnia. Uczniowie mają wtedy wolny dzień od szkoły ze względu na trwającą przerwę świąteczną.

Więcej informacji o dniach wolnych dla uczniów na Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jakie są największe problemy polskiego systemu edukacji?

Nowe święto państwowe. Czy uczniowie zyskają dodatkowy dzień wolny?

Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek 23 listopada w Poznaniu ustawę o ustanowieniu nowego święta państwowego - Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. 1 października 2021 roku Sejm przyjął ustawę ustanawiającą dzień, a już 8 października Senat poparł ją jednogłośnie. 23 listopada we wtorek w Poznaniu odbyło się uroczyste podpisanie ustawy przez prezydenta Dudę. Pomysł ustanowienia 27 grudnia świętem państwowym to inicjatywa Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, Fundacji Zakłady Kórnickie, Muzeum Narodowego w Poznaniu, poznańskiego oddziału IPN, Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 oraz Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski, a także prezydenta Andrzeja Dudy.

27 grudnia świętem państwowym. "W hołdzie bohaterom "

W tym roku 27 grudnia 2021 wypada w poniedziałek, tuż po świętach Bożego Narodzenia. Jak przekazała kancelaria prezydenta celem jest upamiętnienie zwycięskiego zrywu Wielkopolan z lat 1918-1919 oraz złożenie hołdu bohaterem powstania - przekazała kancelaria prezydenta. Specjalna preambuła ustawy głosi:

W hołdzie bohaterom - uczestnikom narodowego zrywu z lat 1918-1919, którzy wyzwolili Wielkopolskę spod panowania niemieckiego i przyłączyli ją do odrodzonej Rzeczypospolitej.

(Crying,Unhappy,Mother,With,Child,At,Home Szkoły. Zdalne nauczanie wyczekiwane przez rodziców? "Pozostaje dalej się martwić" [LIST]

27 grudnia świętem państwowym. Czy uczniowie idą do szkoły w nowe święto państwowe?

27 grudnia jest ustanowione nowym świętem państwowym, to niestety nie będzie to dzień wolny od szkoły i pracy. Inicjatorzy akcji zakładają, że 27 grudnia miałby być dniem pracującym, przez co nie będzie okazji do dłuższego wypoczynku po świętach Bożego Narodzenia. Tego dnia uczniowie i tak nie pójdą do szkół ze względu na trwającą przerwę świąteczną. 

  • 25 grudnia - pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia,
  • 26 grudnia - drugi dzień świąt Bożego Narodzenia,
  • 1 styczeń - Nowy Rok,
  • 6 styczeń - Święto Objawienia Pańskiego.

Dni wolne od szkoły 2021/22. Uczniowie nie mają powodu do radości Dni wolne w 2022. Będzie ich sporo. "Dzieci pracują ponad normę"

Więcej o: