Prezenty na święta dla dziewczynki - wsłuchaj się w marzenia dziecka

Prezenty na święta dla dziewczynki to morze możliwości, jak spośród tylu propozycji wybrać coś, co sprawi radość i zaczaruje na dłużej? W poniższym artykule znajdziesz moc pomysłów na zimowe wieczory.

Prezenty dla dziewczynki na Boże Narodzenie - wskazówki 

Jaki prezent na święta dla dziewczynki? To pytanie zadają sobie zarówno rodzice, jak i goście, którzy odwiedzą dziecko w święta. Coraz więcej mówi się o tym, że prezenty nie powinny utrwalać krzywdzących stereotypów. Pomysły na prezent świąteczny dla dziewczynki powinny za to odpowiadać na zainteresowania dziecka. Poniżej kilka propozycji. 

Co kupić dziewczynce na święta - kategoria hobby 

Co kupić dziewczynce na święta? Oto nasze propozycje:

  • Lekcja jazdy konnej - ten prezent powinien spodobać się miłośniczce zwierząt. Doświadczonej amazonce z pewnością przyda się dodatkowa para kaloszy lub żakiet na zawody. Do kupienia w dedykowanych sklepach z akcesoriami oraz odzieżą do jazdy konnej. 
  • Dziewczynki, które mogłyby całymi godzinami układać klocki, ucieszą się z konkretnej serii. Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele wariantów w różnych kategoriach, na przykład domy lub zamki z ulubionych filmów. Bez trudu można zamówić też robota lub model klasycznego samochodu. 
  • Co kupić dziewczynce na święta, która interesuje się muzyką? Ciekawym pomysłem może być konkretny instrument, nawet półprofesjonalny sprzęt może odegrać ważną rolę w rozwijaniu talentu. 
  • Dzieciaki z teatralnym zacięciem uwielbiają się przebierać, strój ulubionego bohatera lub bohaterki z pewnością sprawi wiele radości. W okresie zimowym w szkołach i przedszkolach organizowane są bale karnawałowe, na których tego typu kreacje sprawdzą się ponownie.
Zobacz wideo Góra prezentów do pakowania? Ozdobisz je kokardami

Pomysły na prezent świąteczny dla dziewczynki - książki 

Tradycyjna alternatywa dla telefonu lub tabletu. Dzieci, które dużo czytają, mają nie tylko bogate słownictwo, ale też lepiej radzą sobie w szkole, na przykład podczas dyktanda. Na koniec dnia książka to też doskonała rozrywka, która przeniesie małą czytelniczkę do świata wyobraźni. 

Jaki prezent na święta dla dziewczynki - tytuły polecane przez rodziców 

Okres świąteczny to fantastyczny czas na wspólną lub samodzielną lekturę. Poniżej prezentujemy trzy typowo śnieżne historie, które są najlepszym przykładem na to, że prezenty dla dziewczynki na Boże Narodzenie w postaci książki to zawsze dobry wybór. 

  • ''Doktor Proktor i niemal ostatnie święta'' (Jo Nesbo)

Bulek, Lisa i doktor Proktor zostają postawieni przed trudnym zadaniem: muszą nie tylko uratować święta, ale też pomóc Mikołajowi, któremu grozi wypalenie zawodowe... Jak zakończy się ta zimowa misja? 

  • ''Święta na świecie'' (Sofie Maria Brand)

Choinka, karp i tradycyjne łamanie się opłatkiem to niejedyne sposoby na obchodzenie Gwiazdki. Mikołajowy zaprzęg w kangury, a może prezent w postaci ziemniaka? Ten tytuł opowiada o tym, jak obchodzi się święta w różnych zakątkach świata. 

  • ''Elf do zadań specjalnych'' (Katarzyna Wierzbicka)

24 bardzo świąteczne opowiadania, które można czytać na dwa sposoby: przez 24 grudniowe dni, aż do Wigilii lub całość za jednym zamachem. Opowiadania z Elfem w roli głównej uczą współpracy i podpowiadają, jak radzić sobie w nowych sytuacjach. 

Prezenty dla dziewczynek na święta - zestawy kreatywne 

Własnoręcznie przygotowana bombka lub autorski pejzaż zimowy to fantastyczna opcja na prezenty dla dziewczynek na święta. Przy okazji dzieci ćwiczą zdolności manualne i kreatywność. Nie jest to zabawka, która z czasem i tak wyląduje na półce, tylko własne arcydzieło i powód do dumy. 

Zobacz też: Od kiedy przerwa świąteczna w szkole 2021? Potrwa niemal tyle, co ferie zimowe

Więcej o:
Copyright © Agora SA