Prezenty dla rodziny na święta - lista praktycznych i symbolicznych upominków

Prezenty dla rodziny na święta mogą poprawić naszą codzienność lub sprawić, że zapomnimy o problemach podczas dalekiej podróży. Szukasz pomysłu na rodzinny podarunek? Sprawdź garść inspiracji.

Prezent dla całej rodziny na święta - kiedy warto postawić na wspólny podarunek? 

Jeden duży prezent sprawdzi się zarówno w domowym azylu jak i podczas świątecznej wizyty. W pierwszym przypadku wspólny zakup poprzedzają najczęściej długie dyskusje, o tym co jest największym, wspólnym marzeniem i dlaczego nie warto rozmieniać się na drobne. Prezent dla całej rodziny na święta może przybrać bardzo różną formę, poniżej kilka pomysłów. 

Kalendarz adwentowyKalendarz adwentowy 2021, czyli moc niespodzianek dla każdego

Pomysły na prezent dla całej rodziny na święta - kategoria dla domu

Dom to przede wszystkim ludzie, ale też wspólna przestrzeń, która powinna budzić pozytywne uczucia. Co sprawi, że cztery kąty przejdą w nowym wymiar? Oto pomysły na prezent dla całej rodziny na święta:

  • Pokój kinowy lub nowy zestaw kina domowego - oczywiście nie w każdym domu i nie w każdym mieszkaniu możemy pozwolić sobie na dedykowany pokój. Jednak jeśli od dawna w planach jest remont strychu, piwnicy lub metamorfoza salonu to warto postawić na wspólny budżet, zwłaszcza gdy dzieci są w miarę duże i nie potrzebują kolejnych prezentów.  
  • Słowo rodzina to bardzo pojemne pojęcie, czasami z dala od domu bliscy są nam współlokatorzy. W tym przypadku sprawdzi się wszystko, co sprawi, że codzienność stanie się prostsza. Na przykład automatyczny odkurzacz, który z pewnością rozwiąże kilka konfliktów, czy ekspres do kawy.
  • Pomysły na prezent dla całej rodziny na święta mogą być też symboliczne. Dobrym rozwiązaniem będzie na przykład zakup nowego drzewka, które sprawi, że święta zyskają magiczny klimat. 
Zobacz wideo Pomysły na prezenty świąteczne. Zrób je sam.

Jaki prezent dla całej rodziny na święta? Czas lub wspólny cel 

Na rodzinne wycieczki często brakuje budżetu, tymczasem wspólnymi siłami można zaplanować na przykład świąteczny wyjazd w góry lub egzotyczne wakacje w środku zimy.

Prezenty w tej kategorii nie muszą być drogie, liczą się małe rytuały. Jak wspólne wyprawy do lasu lub rajd po udekorowanych punktach miasta. Pięknych wspomnień nie musimy budować pod palmą. 

Każdy, kto zastawia się jaki prezent dla całej rodziny będzie odpowiedni, powinien przejrzeć kalendarz i zabookować, jak najwięcej czasu dla bliskich. 

Co kupić całej rodzinie na święta? Odwiedziny u rodziny

Kupno prezentów dla 20 osób zwyczajnie mija się z celem, zamiast dużej ilości średniej jakości prezentów w te święta warto postawić na coś wyjątkowego. Co kupić całej rodzinie na święta? Poniżej kilka pomysłów. 

Miasto z piernika w Kolejkowie w Sky Tower we Wrocławiu. Przygotowano je na Święta Bożego Narodzenia, ale oglądać można do końca lutego 2022 r.Kiedy zaczyna się przerwa świąteczna? Potrwa długo, a po niej uczniów czeka miła niespodzianka

Prezenty dla całej rodziny na święta - magiczna świąteczna lista 

Symbolika w eleganckim stylu sprawdzi się zawsze, świąteczne ozdoby to zdecydowanie dobry kierunek, warunek jest jeden: muszą być naprawdę wyjątkowe. Prezenty dla całej rodziny na święta, które zachwycą gospodarzy, znajdziesz poniżej. 

  • zestaw ręcznie malowanych bombek,
  • bogato zdobiony wianek na stół lub drzwi wejściowe, 
  • zimowa scenka pod szklanym kloszem, 
  • gwiazda betlejemska w ładnej donicy, 
  • zestaw wyjątkowych światełek na choinkę, 
  • komplet świątecznych skarpet wypełnionych słodyczami. 

Zobacz też: Życzenia bożonarodzeniowe. Wyślijcie je z dziećmi już dziś, żeby doszły na czas

Więcej o: