Zwrot podatku na dziecko. Są zmiany w ulgach. Wiele rodzin ją straci

Zwrot podatku na dziecko dotyczy znacznej części rodzin. Ulga na dziecko jest najpopularniejszą rozliczaną ulgą wśród Polaków. Niestety od nowego roku czeka nas sporo zmian. Wiele rodzin straci możliwość otrzymania zwrotu podatku na dziecko.

Zwrot podatku na dziecko. Co się zmieni?

Ulga na dziecko jest jedną z tych ulg, które każdego roku rozliczało mnóstwo Polaków. Jednak tak sytuacja nie będzie miała już miejsca w 2022 roku. Zmiany na niekorzyść związane są z wprowadzeniem Polskiego Ładu

Dotychczas osoby o najniższych dochodach otrzymywały zwrot podatku na dziecko w wysokości  1 112 zł, na dwoje dzieci przypadało natomiast 2 224 zł, na troje – 3 336 zł. Nie miało znaczenia, jakiej wysokości był odprowadzany podatek. Do zwrotu pieniędzy dochodziła także wtedy, gdy podatek nie pokrywał ulgi. Ulga na dziecko była związana tylko z wysokością zapłaconych składek ZUS i zdrowotnych. Więc jeśli w zeznaniu podatkowym była ona wyższa lub równa uldze, odliczenie było naliczane w całości.

Co zmieni Polski Ład? Osoby, które zarabiają najniższe krajowe pensje nie będą mogły już otrzymać zwrotu podatku na dziecko. Polski Ład wprowadza zwolnienie od podatku do dochodu 30 tys. zł rocznie. Zarabiający najmniej, nie będą mieli potrącanych zaliczek na podatek. Pod uwagę zostaną wzięte jedynie składki społeczne.

A te musiałyby być równe lub wyższe od ulgi na dziecko. U osób zarabiających najniższą krajową jest to niemożliwe.

Zobacz wideo https://www.edziecko.pl/rodzice/7,79361,27831381,zwrot-podatku-na-dziecko-sa-zmiany-w-ulgach-wiele-rodzin-ja.html

Zwrot podatku na dziecko. Obecne rozliczania przestają obowiązywać

Obecne zasady przestaną obowiązywać od nowego roku. Teraz zarabiający najmniej mają pobierany podatek dochodowy o wysokości 167 zł miesięcznie. Zwrot otrzymują wraz z rozliczeniem podatkowym.

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O ULDZE RODZINNEJ

Polski Ład wprowadzi więc pozorne podwyżki. Od 2022 roku osoby najuboższe zarobią 167 zł netto miesięcznie więcej. Ale przy rozliczeniu zeznania podatkowego, nie otrzymają w całości ulgi na dzieci, bo nie spełnią wszystkich warunków.

Więcej o: