Mama zdradziła, jak unika scen rozpaczy, gdy musi odmówić czegoś dzieciom w sklepie. "Robię tak od pięciu lat"

Ta kreatywna mama czwórki dzieci podzieliła się z internautami sprytnym sposobem na zapobieganie scenom rozpaczy, gdy w sklepie odmawia dzieciom zakupu czegoś, co maluchy bardzo chcą. W jej rodzinie to zawsze działa.

Więcej podobnych tematów na Gazeta.pl

Lauren, która na TikToku funkcjonuje jako @lauren.clutter, jest dumną mamą czwórki wspaniałych pociech. Kobieta chętnie dzieli się w sieci m.in. swoimi sposobami na radzenie sobie w codziennych trudnych sytuacjach z dziećmi.

Sprytny sposób na zakupy z dzieckiem

Każdy rodzic wie, że zakupy z dzieckiem czasem kończą się sceną rozpaczy, gdy z jakiegoś powodu odmawiamy maluchowi zakupu czegoś, o co prosi. Złość, rozpacz, krzyki, rzucanie się na podłogę przez malucha - takie reakcje często możemy zaobserwować w sklepach. Istnieją jednak sposoby, które pozwalają uniknąć takich przykrości. Jednym z nich podzieliła się Lauren. Na opublikowanym przez nią na TikToku nagraniu prezentuje sytuację, gdy jej córeczka w czasie zakupów zauważa pudełko różowoniebieskiej waty cukrowej. Oczywiście bardzo by chciała, żeby mama ją kupiła. Ta z kolei doskonale wie, jak wybrnąć z takiej sytuacji, jeśli akurat nie ma tego w planie.

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

Mama pyta dziewczynkę, czy chciałaby taką watę cukrową. Gdy mała potakująco kiwa główką, słyszy: 

Czy chcesz, żebym umieściła to na twojej liście prezentów urodzinowych?

Dziewczynka ponownie przytakuje i grzecznie odkłada przedmiot na sklepową półkę, żeby umożliwić mamie zrobienie zdjęcia. Już wie, że jej pragnienie nie zostanie zapomniane i wcześniej czy później zostanie zaspokojone. 

Robię tak od pięciu lat 

- zdradza Lauren. W ten sposób udaje jej się uniknąć scen rozpaczy i nie sprawiać dzieciom przykrości, gdy musi im czegoś odmówić. 

Jednocześnie jest to doskonały sposób na tworzenie listy prezentów, którą można wysłać do Św. Mikołaja przed nadchodzącą Gwiazdką. A Wy? Macie równie skuteczne sposoby na odmawianie dzieciom zakupu czegoś, co bardzo chcą? Dajcie znać w komentarzach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA