Nieślubne dzieci w królewskich rodzinach. Często nie pozwalają o sobie zapomnieć i domagają się uznania

Gorący romans, niespełniona miłość, a może niezobowiązujący skok w bok? Gdy w rodzinie królewskiej pojawia się dziecko, jako owoc takiego nieformalnego związku, zwykle próbuje się ten fakt zatuszować. Czasem jednak prawda po latach wychodzi na jaw...

Więcej o rodzinie królewskiej na Gazeta.pl

Dziecko bez ślubu nie jest dziś niczym nadzwyczajnym. Z roku na rok coraz więcej młodych ludzi decyduje się potomka, nie będąc w formalnym związku i nikogo to nie dziwi. Inaczej jednak jest w rodzinach królewskich na całym świecie, których członków wciąż obowiązują tradycyjne wartości i konieczność przestrzegania określonych zasad. Jak się jednak okazuje, nie każdy ich przestrzega. Nieślubne dzieci są obiektem wielkiego zainteresowania opinii publicznej, bywa, że ich pochodzenie związane jest z wieloma kontrowersjami, niejasnościami, nieraz skandalami. Zdarza się też, że ktoś bezpodstawnie, szukając rozgłosu, przypisuje sobie królewskie pochodzenie.

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Nieślubny syn księcia Karola?

Simon Dorante-Day to 53-letni Australijczyk, który utrzymuje, że jest nieślubnym dzieckiem księżnej Camilli Parker Bowles i księcia Karola. Miał przyjść na świat jeszcze przed ślubem Karola z Dianą Spencer, ale rodzina zdecydowała się oddać go do adopcji, żeby uniknąć skandalu. Simon w wieku półtora roku został adoptowany przez Karen i Davida Dayów (jego adopcyjna babcia była pracownicą królowej Elżbiety II i księcia Filipa).

Zobacz wideo

Romans z konsekwencjami

Francois Graftieaux - 73-letni mieszkaniec Francji twierdzi, że jest wnukiem króla Edwarda VIII i kuzynem królowej. Podobno jego ojciec - Pierre-Edouard - był owocem romansu Edwarda (wówczas księcia) z piękną szwaczką Marie-Leonie Graftieaux. Zgodnie z wersją Francois Graftieaux, w 1912 roku Edward miał umówić się na spotkanie z Francuzką w hotelu Luna Park w Paryżu. Miał to być początek trwającego kilka lat romansu, który zaowocował poczęciem dziecka.

Jakimi rodzicami są Kate i William? Ich język ciała sporo na ten temat zdradzaJakimi rodzicami są Kate i William? Ich język ciała sporo na ten temat zdradza

Księżniczka Małgorzata miała nieślubne dziecko?

Księżniczka Małgorzata, młodsza siostra królowej Elżbiety II podobno miała romans ze szkockim pisarzem Robinem Douglas-Homem. W efekcie związku miał urodzić się Robert Brown. Mężczyzna według dokumentów urodził się w 1955 roku w Nairobi, w Kenii. Zgodnie z jego wersją trafił tam z Wielkiej Brytanii i znalazł się w rodzinie Cynthii Brown, która wcześniej pracowała jako modelka ulubionego domu mody księżniczki Małgorzaty.

Książę Monako ma nieślubne potomstwo

Książę Albert jest tatą Jaśminy Grace, która przyszła na świat w 1992 roku jako owoc w związku z Amerykanką Tamarą Rotolo. Tamara pracowała jako kelnerka w czasie turnieju tenisowego w Monako - tam się poznali. To jednak niejedyne nieślubne dziecko Alberta. Książę Monako ma też nieślubnego syna, który urodził się w 2003 roku. To owoc jego romansu ze stewardessą Nicole Tossukpe.

Tymczasem na hiszpańskim dworze...

Leandro Ruiz urodził się w 1929 roku jako nieślubny syn króla Alfonsa XIII. Ruizowi bardzo zależało na oficjalne uznanie go przez rodzinę królewską. Stało się to dopiero po 74 latach, w 2003 roku.

Więcej o: