500 plus wzrośnie przez inflację? Padła konkretna kwota

500 plus trafia do polskich rodzin od 2016 roku. W ciągu pięciu lat ceny wszystkich towarów wzrosły, a Polacy zauważyli, że świadczenie straciło swoją wartość. Coraz częściej pojawiały się dyskusje o waloryzacji 500 plus. Czy kwota wzrośnie? Jakich podwyżek możemy się spodziewać?

500 plus niedawno przeszło szereg zmian. Przede wszystkim różnice odczuły rodziny, które każdego miesiąca otrzymywały gotówkę do ręki i składały papierowe wnioski. Teraz wszystko odbywa się elektronicznie. Od 2021 roku zmienił się także okres rozliczeniowy. Zmiany nie objęły jednak wysokości świadczenia. Jako że nietrudno zauważyć szalejącą w kraju inflację, wiele rodzin nie ukrywało swojego stanowiska, że wypłaty powinny zostać zwiększone. Instytut Emerytalny przyjrzał się tej kwestii i doszedł do zaskakujących wniosków.

Zobacz wideo Co oprócz 500 plus rodzicom oferuje państwo?

500 plus wzrośnie? W 2022 roku świadczenie powinno być wyższe

Według obliczeń Instytutu Emerytalnego wypłata świadczenia 500 plus w 2022 roku powinna być wyższa. Gdyby świadczenie było waloryzowane tak jak emerytury, rodzice mogliby się spodziewać dodatkowej gotówki. Z wykresu opublikowanego na Twitterze instytutu wynika, że rząd już w 2020 roku powinien był zwiększyć świadczenie o ponad 50 zł. Z kolei w 2022 roku rodzinom należałoby się 607, 85 zł. 

Ile jeszcze dni do świąt? Przemęczone dzieci odliczają dniIle jeszcze dni do świąt? Przemęczone dzieci odliczają dni. "Wyścig szczurów"

W rozmowie z "Super Expressem" podwyżek 500 plus nie wykluczał wiceszef resortu rodziny Stanisław Szwed.

Jeśli chodzi o możliwość wyższych środków w budżecie na 500 plus, to nie można tego wykluczyć. Trzeba być cierpliwym

- zalecał uzbrojenie się w cierpliwość. Z kolei minister rodziny Marlena Maląg zaprzeczyła, że trwają prace nad podwyżkami 500 plus. 

Dzieci uczą się w reżimie sanitarnymEpidemlog: Z punktu widzenia zdrowia psychicznego dzieci nie powinniśmy zamykać szkół

Więcej o: