Wykorzystała sprytny trik do prania. Rodzina ledwo uszła z życiem. "Wiem, że to moja wina"

Nieświadomie naraziła bezpieczeństwo swojej rodziny. Wykorzystała popularny trik, który sprawia, że suszone w suszarce pranie ładnie pachnie i nie elektryzuje się. W nocy, gdy wszyscy spali, urządzenie się zapaliło.

Więcej podobnych tematów na Gazeta.pl

Kobieta o imieniu Hailee, która na TikToku funkcjonuje jako haileeclarke87 i dzieli się swoimi doświadczeniami w zakresie sprzątania i prania, opublikowała filmik, który w ciągu kilku dni obejrzało ponad 1,2 miliona użytkowników. I o to chodziło, bo Hailee zamieściła to nagranie jako przestrogę dla osób, które tak jak ona stosują popularny trik w czasie suszenia prania. 

Mama nagrała, co robi opiekunka, gdy nikt nie patrzyNagrała, co robiła opiekunka, gdy nikt nie patrzył. "O Boże....mam gęsią skórkę"

 Trik, który pozwala sporo zaoszczędzić

Osoby, które mają w domu pralkę z suszarką dobrze wiedzą, ile kosztują jednorazowe chusteczki, które wrzuca się do bębna, żeby pranie m.in. nie elektryzowało się i ładnie pachniało. W sieci można znaleźć porady, czym je zastąpić. Jednym ze sposobów jest pocięcie na kawałki gąbki, zamoczenie jej w płynie zmiękczającym tkaniny, następnie odsączenie i wrzucenie do bębna urządzenia. Tak właśnie zrobiła Hailee.

Zobacz wideo

Coś poszło nie tak

Kobieta chciała zaoszczędzić, a do tego wykorzystać bardziej ekologiczną alternatywę dla jednorazowych chusteczek do suszarki. Okazało się, że nie był to dobry pomysł.

Obudziliśmy się dziś rano w domu wypełnionym dymem

- wyznała Hailee. 

Suszarka się paliła przez całą noc, powoli. Nie wiem, jak do tego doszło, ale to przerażające

- dodała. Okazało się, że użyte przez kobietę preparaty (mieszanka różnych środków czystości), w których namoczyła gąbeczki, połączone i poddane wysokiej temperaturze spowodowały reakcję chemiczną, która wywołała pożar w urządzeniu.

Transpłciowość to dla wielu niezrozumiały termin. 'Nauczyciele bywają zagubieni'Transpłciowość to dla wielu niezrozumiały termin. "Nauczyciele bywają zagubieni"

Wiem, że to moja wina, więc nie potrzebuję negatywnych komentarzy! To ma uświadomić innych

- napisała z nadzieją, że jej post uchroni inne osoby, które mogłyby  Na szczęście pożar nie rozprzestrzenił się, zniszczył jedynie urządzenie i ubrania, które się w nim znajdowały. Rodzina miała wiele szczęścia, ale wszystko mogło się skończyć zupełnie inaczej. 

Więcej o: