Jak wykorzystać bon turystyczny? Nadchodzące ferie dają wiele możliwości. Zdradzamy najlepsze

Jak wykorzystać bon turystyczny? Można to zrobić na wiele sposobów, niekoniecznie w trakcie rodzinnego wyjazdu. Polski bon turystyczny przyda się w trakcie nadchodzących ferii zimowych.

Więcej o formach wsparcia dla rodzin z dziećmi na Gazeta.pl

Bon turystyczny wciąż jeszcze funkcjonuje. Do tego, żeby go zrealizować, wcale nie trzeba wyjeżdżać. Polskim bonem turystycznym możemy sfinansować wizytę w rodzinnym parku rozrywki. Ale nie tylko tam. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Jak wykorzystać bon turystyczny? Mamy na to więcej czasu

Polski bon turystyczny został przez rząd wprowadzony 1 sierpnia 2020 roku. Miał być wsparciem dla naszej rodzimej turystyki w czasie epidemii koronawirusa, ale także i pomocą dla rodzin z dziećmi, które dotkliwie odczuły skutki pandemii. Zgodnie z założeniem programu, dofinansowanie w postaci bonu turystycznego o wartości 500 zł przysługuje każdemu dziecku, bez względu na dochody rodziców czy sytuację materialną. Początkowo bon miał funkcjonować jedynie do marca 2022, jednak ostatecznie zdecydowano o przedłużeniu jego ważności do września 2023 roku.

Zobacz wideo

Jak wykorzystać bon turystyczny? Najlepiej w czasie ferii zimowych

W tym roku ferie zimowe zgodnie z zapowiedzią rządu odbędą się w czterech terminach:

  • 17 - 30 stycznia 2022 roku (województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie);
  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 roku (województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie);
  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 roku (województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie);
  • 14 – 27 lutego 2022 roku (województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie).

Rodziny, które nie zrealizowały jeszcze swoich bonów turystycznych mogą to zrobić właśnie wtedy, dzięki czemu ich domowy budżet nie odczuje tak bardzo zimowej przerwy w nauce.

Wraz z rozpoczęciem ferii rozpoczął się sezon narciarski na jedynym stoku w mieście - Globus Ski przy ul. Kazimierza Wielkiego. Pierwsi amatorzy zimowych szaleństw mogli z niego skorzystać w piątek. Stok otwarto o godz. 15. Przez całe ferie będzie czynny w godz. 10 - 21. Po ich zakończeniu od poniedziałku do piątku szusować będzie w godzinach od 14 do 21, a w weekendy od 10 do 21.
Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji dwie trasy z wyciągami o długości 100 i 300 metrów. Przygotowana ma być też trasa do jazdy na nartach, a jeśli warunki pogodowe będą dobre do naśnieżona będzie dolna część stoku, gdzie powstanie snowpark z przeszkodami.
W ciągu tygodnia godzina jazdy na dużym wyciągu kosztuje 16 zł, a na małym 8 zł. Można tez wybrać opcję trzygodzinną z godziną gratis za 47 zł na dużym i 22 zł na małym wyciągu. W weekendy i ferie będzie drożej. Trzeba będzie zapłacić 20 zł za godzinę jazdy i 60 zł (3 godz.+1) za duży stok oraz 11 i 33 zł za mały. Osoby bez swojego sprzętu mogą go także wypożyczyć na miejscu. Szczegółowy cennik można znaleźć na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza stokiem.
Kiedy ferie zimowe 2022? Uczennica: "Potrzebujemy odpoczynku"

Jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny możemy wykorzystać nawet wtedy, gdy nie planujemy dłuższego rodzinnego wyjazdu z dziećmi. Można nim zapłacić m.in. za:

  • obóz narciarski lub snowboardowy;
  • półkolonie;
  • zima w mieście: aquaparki, parki rozrywki etc. (Energylandia, Rabkoland, Jurapark w Bałtowie, Magiczne ogrody, Park of Poland, Julinek)
Więcej o: