Rodzice utrzymują się z cukierni i zasiłków. Wydają ok. 27 tys. zł na prezenty gwiazdkowe

Rodzina Radfordów znana jest jako "największa rodzina w Wielkiej Brytanii". Niedawno znów się 45-letnia Sue urodziła 11. córkę i jednocześnie 22. dziecko. Czas świąt zawsze nadwyręża domowy budżet, ale w przypadku rodziny Radfordów za prezenty świąteczne można byłoby kupić używany samochód. Para wydaje około 27 tys. złotych, żeby zadowolić swoje pociechy.

Sue i Noel już jako rodzice 21 dzieci otrzymali własny reality show. "Rodzina 2 + 21" można oglądać też w Polsce na BBC Lifestyle. Para poznała się, kiedy byli jeszcze dziećmi. Ich pierwsze dziecko przyszło na świat, gdy Sue ukończyła 14 lat, a Noe osiągnął pełnoletność. Od tamtego momentu ich rodzina stale się powiększa. Radfordowie znani są z tego, że dobro swoich dzieci stawiają ponad wszystko. A wybór prezentów gwiazdkowych traktują niemalże jak świętość. Pozycje z listów do świętego Mikołaja zaczynają kupować już w listopadzie. Nic dziwnego, w końcu wydają na nie fortunę.

Zobacz wideo

Rodzice wydają około 27 tys. złotych na prezenty świąteczne

Jak donoszą brytyjskie media Radfordowie każdego roku wydają na prezenty około 5 tys. funtów. Biorąc pod uwagę fakt, że każdego tygodnia małżonkowie wydają około 300 funtów, czyli około 1600 zł na zakupy spożywcze, dodatkowy wydatek jest dla nich z pewnością dużym obciążeniem i muszą planować go z wyprzedzeniem. W miesiącach poprzedzających Boże Narodzenie odkładają każdy możliwy grosz. Prezenty kupują partiami i wkładają do spersonalizowanych worków, dla każdego dziecka. 

 

Żeby zapakować upominki, rodzice zużywają 70 rolek papieru do pakowania. Zdecydowanie bardziej ekologicznym rozwiązaniem byłoby kreatywne pakowanie upominków w stare gazety i materiały z recyklingu. Może w przyszłości rodzina wpadnie na taki pomysł. Tymczasem Sue jest w stanie zapakować nawet 20 upominków w 15 minut.

Korytarz szkolnySzkolny "dress code". "Duże dekolty prowokują do niewłaściwych zachowań"

Jeszcze kiedy Radfordowie mieli 20 dzieci, wyznali, że zdążyli już wydać na ich wychowanie milion funtów, czyli ponad 5 milionów złotych. 

Staram się nie myśleć za dużo o kosztach. Co moglibyśmy mieć w zamian? Piękny, szybki samochód np. Porshe na podjeździe

- opowiadał wówczas ojciec gromadki. Sue żartowała natomiast, że mogliby zamieszkać w willi. Jednak zamiast tego para, która utrzymuje się z zasiłków i piekarni, mieszka w domu z dziesięcioma sypialniami, który wcześniej był domem opieki.

Mama urodzi 22. dziecko. To najliczniejsza rodzina w Wielkiej Brytanii45-letnia mama ma urodzić 22. dziecko. Niepokoi się o ciążę: Mam mały brzuch i problem z łożyskiem

Więcej o: