Zaszczepiona przedszkolanka zakażona koronawirusem. Kwarantanną objęto 35 dzieci

Nauczycielka z przedszkola nr 10 w Ostrowie Wielkopolskim jest zakażona koronawirusem. Zachorowała, mimo że była zaszczepiona, a na kwarantannę trafiło 35 dzieci.

Wiceprezydent Ostrowa Wielopolskiego Sebastian Górski w środę 3 listopada poinformował o potwierdzonym przypadku koronawirusa w Przedszkolu nr 10 im. Kubusia Puchatka przy ul. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego 4. Zakażona była opiekunka, która wcześniej zaszczepiła się przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Zaszczepiona przedszkolanka z koronawirusem

Więcej o aktualnej sytuacji w polskich szkołach i koronawirusie na Gazeta.pl.

Ostrowski sanepid objął kwarantanną 35 dzieci oraz cztery osoby z personelu placówki.

Powodem jest wykrycie koronawirusa u jednej z nauczycielek. Opiekunka miała kontakt z dwiema grupami dzieci w wieku 3 i 4 lat

- mówił wiceprezydent miasta cytowany przez Polsat News.

Zobacz wideo

Wszystkie pomieszczenia, w których w ciągu ostatnich dni przebywały dzieci oraz nauczycielka, zostaną poddane dokładnej dezynfekcji i będą na pewien okres wyłączone z użytku.

W związku z zaistniałą sytuacją mamy wzmożoną czujność w odniesieniu do wszystkich podległych placówek oświatowych. Zaczynamy już mieć do czynienia z przypadkami, że osoby zaszczepione na koronawirusa również chorują

- mówił Sebastian Górski.

Przypominamy, że Ministerstwo Edukacji i Nauki na bieżąco publikuje na Twitterze informacje dotyczące funkcjonowania placówek oświatowych. Opracowuje je na podstawie danych otrzymanych od Kuratorów Oświaty. Zgodnie ze statystykami przedstawionymi w środę 3 listopada 15 201 przedszkoli w całej Polsce, czyli 98,5 proc. placówek funkcjonowało w trybie stacjonarnym. W 14 wprowadzono naukę w trybie zdalnym, a w 220 w trybie mieszanym. Podsumowując, łącznie 234 przedszkola nie funkcjonowały stacjonarnie.

Zgodnie z przepisami, jeśli w danej placówce zostanie wykryte ognisko koronawirusa, dzieci przechodzą na naukę zdalną. Decyzję o tym, czy kwarantanną będzie objęta klasa czy cała szkoła lub przedszkole, podejmuje dyrektor wraz z sanepidem.

Mama wydaje 4,5 tys. zł na jedzenie tygodniowoMama wydaje około 4,5 tys. zł tygodniowo na zakupy. A w koszyku kurczak, chipsy i chleb tostowy

Więcej o: