Zaginiona czterolatka znaleziona po trzech tygodniach. Policja zatrzymała mężczyznę

Australijska czterolatka Cleo Smith zaginęła niemal trzy tygodnie temu podczas rodzinnych wakacji na kempingu w Blowholes Shacks. Na szczęście udało się ją znaleźć - całą i zdrową. W związku ze zniknięciem dziecka został aresztowany mężczyzna, ale policja na razie nie ujawnia żadnych konkretów na ten temat.

Małą Cleo Smith spędzała wakacje wraz z rodzicami i młodszą siostrą na kempingu Blowholes Shacks w pobliżu miasta Carnarvon. Miejsce to znajduje się na pustkowiu, około 900 kilometrów na północ od Perth. O zniknięciu dziewczynki policję poinformowali przerażeni i zrozpaczeni rodzice. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Dziewczynka zniknęła ze swoim śpiworem

Ostatnią osobą, która widziała Cleo 16 października była jej mama - Ellie Smith. Dziewczynka obudziła się około godziny 1.30 w nocy i poprosiła mamę o wodę. Kobieta dała dziecku pić i uśpiła je ponownie w jednym z pomieszczeń rodzinnego namiotu, które dzieliła z młodszą siostrą. Następnego dnia wczesnym rankiem, gdy Ellie wstała, aby dać jeść młodszej córce, zorientowała się, ze namiot jest otwarty, nie ma w nim Cleo i jej śpiworu. Przestraszeni rodzice wsiedli w auto i zaczęli przeszukiwać najbliższą okolicę. Gdy zorientowali się, ze ich poszukiwania nic nie dają - poinformowali policję. 

Zobacz wideo

Poszukiwania czteroletniej Cleo

Akcja poszukiwania dziewczynki została zakrojona na szeroką skalę. Na miejsce zaginięcia dziecka przybył dodatkowy personel kryminalistyczny z Perth, zaangażowano wojsko, pomagali lokalni mieszkańcy. Za pomoc w odnalezieniu Cleo wyznaczono nagrodę 1 mln dolarów australijskich (2,9 mln zł). Po 18 dniach poszukiwań, dziecko na szczęście udało się znaleźć. 

Chłopiec oczarował księżniczki Disneya.Chłopiec podbija serca księżniczek Disneya. "Brawo chłopcze!"

Dziewczynka szczęśliwie odnaleziona

Australijska policja przekazała we wtorek, że znaleziono dziewczynkę - całą i zdrową - w jednym z domów w miasteczku Carnarvon.

Funkcjonariusze wtargnęli do zamkniętego domu. W jednym z pokoi znaleźli małą Cleo

poinformował w oświadczeniu Col Blanch, zastępca komisarza Australii Zachodniej.

Jeden z oficerów podniósł dziewczynkę i zapytał: Jak masz na imię? Powiedziała: Nazywam się Cleo

– dodał. W związku ze zniknięciem dziecka aresztowano mężczyznę, jednak policja nie zdradziła na razie żadnych szczegółów związanych z jego osobą. Nie wiadomo też czy w odnalezienio dziecka pomogła wyznaczona nagroda. 

Policja dobrze się spisała

Po ujawnieniu informacji o szczęśliwym odnalezieniu dziecka, premier Australii Scott Morrison na Twitterze podziękował policji za ogromny wysiłek poszukiwawczy.

Cóż za wspaniała, przynoszącą ulgę wiadomość: Cleo została znaleziona i jest już bezpieczna w domu. Nasze modlitwy zostały wysłuchane

- napisał.

Więcej o: