Dzieci oglądają wszystkie reklamy? Nie w Hiszpanii. Niektóre uznano za szkodliwe dla zdrowia

Od czwartku reklamowanie słodyczy i produktów dla dzieci z wysoką zawartością cukru jest w Hiszpanii zakazane. Cukierki, batony czy ciastka nie będą patrzyły na najmłodszych ze stron kolorowych magazynów, ani kusiły w przerwie pomiędzy bajkami. Zakaz dotyczy zarówno telewizji, prasy, jak i internetu.

W Hiszpanii coraz więcej dzieci zmaga się z problemem otyłości. Według danych rządu hiszpańskiego z nadwagą boryka się jedna trzecia dzieci. W związku z tym władze kraju podjęły stanowcze kroki i zakazały reklamowania słodyczy w posiadającej treści dla dzieci poniżej 16 roku życia prasie, telewizji i internecie. Podczas konferencji prasowej w Barcelonie minister ds. konsumentów Alberto Garzon ogłosił, że nowe przepisy będą obowiązywały od 1 stycznia 2022 roku.

Zobacz wideo Masz ochotę na słodycze? Warto sięgnąć po suszone morele

W Hiszpanii zakazano reklamowania słodyczy 

Działania rządu są odpowiedzią na apel Światowej Organizacji Zdrowia dotyczący ograniczenia spożywania przez dzieci niezdrowych produktów, które zawierają cukier. Cukierki, czekolady, ciastka, lody, to nie wszystkie produkty, które nie będą mogły pojawiać się w reklamach. Garzon zapowiedział także, że również nie wolno zachęcać dzieci do spożywania napojów z dużą zawartością cukru. Wszystkie z powyższych produktów uznane przez Światową Organizację Zdrowia za szkodliwe dla zdrowia dzieci.

Mama Ginekolog na 29. finale WOŚP Mama Ginekolog. Kim jest Nicole Sochacki-Wójcicka?

Nowe przepisy obejmą reklamy tego typu produktów kierowane do osób w wieku poniżej 16. roku życia

- zapowiedział Garzon i podkreślił, że to reklamy są odpowiedzialne za coraz większą liczbę dzieci z nadwagą w kraju. Polityk przypomniał także, że podobne prawo obowiązuje już w Wielkiej Brytanii, Norwegii i Portugalii.

Meghan Markle Tęczowe dziecko to dla wielu zagadkowe pojęcie. Urodziła je Meghan Markle

Więcej o: