Przebrania na Halloween dla dzieci. Te mamy poniosła wyobraźnia. "Przerażające" - przyznają internauci

Przebrania na Halloween dla dzieci to dla niektórych rodziców nie lada wyzwanie. Dzieci wymagają naprawdę wiele. Niektóre mamy stają na wysokości zadania i wkładają wiele trudu w to, zeby ich pociechy wyglądały... jak najgorzej.

Więcej podobnych artykułów na Gazeta.pl.

Przebrania na Halloween dla dzieci są dla naszych pociech równie istotne jak te na bal karnawałowy. Czarownica? Duch? Wampir? Zombie? Wybór nie jest prosty. W końcu każdy chce wyglądać jak najgroźniej. 

 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Przebrania na Halloween dla dzieci. Poprzeczka coraz wyżej

Halloween jest najhuczniej obchodzony w USA, Wielkiej Brytanii i Kanadzie, ale w Polsce z roku na rok, zwyczaj ten ma coraz więcej miłośników. Już od połowy października w sklepach pojawiają się dekoracje, elementy przebrań i smakołyki na tę okazję. Jeszcze kilka lat temu wystarczyło w domu, z pomocą rodziców przygotować przebranie na Halloween. Stare prześcieradło wystarczyło do stworzenia stroju ducha, a makabryczny makijaż zmieniał dzieciaki w przerażające zombie.

 

Teraz to nie wystarczy. Dzieci oczekują profesjonalnych, wymyślnych przebrań i perfekcyjnych makijaży. Niektóre mamy stają na wysokości zadania. Modne stały się także halloweenowe sesje zdjęciowe. Ta mama trójki dzieci z Teksasu zgodziła się na "ugotowanie" najmłodszego z nich. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Przebrania na Halloween dla dzieci - perfekcyjny makijaż obowiązkowy

Ważnym elementem stroju na Halloween jest przerażający makijaż. W zeszłym roku bardzo modne były stylizacje na kościotrupy rodem z meksykańskiego święta Día de Muertos i nawiązującego do niego popularnego filmu dla dzieci "Coco". Czy w tym roku będzie podobnie? To się dopiero okaże. Ta mama postanowiła wypróbować swoje zdolności na córce i zaprezentowała wspaniały makijaż kościotrupa utrzymanego w niebieskich i czarnych barwach.

 

Przebrania na Halloween dla dzieci - filmowe inspiracje

Większość dzieci, obmyślając wymarzony strój na Halloween, szuka inspiracji w filmach. Tak jak urocza Cookie ze Sri Lanki. Oto jej wariacja na temat nikczemnego klauna Pennywise z filmu "To". 

 

Przebrania na Halloween dla dzieci - kościotrupy wciąż na topie

 

To rodzeństwo postawiło na klasykę. Julius i Coosje przebrali się za kościotrupy i założyli maski, które mogą przyprawić o zawał serca. "Przerażające!" - pisali internauci. 

 

Pies był dla dziecka niezwykle delikatny od pierwszych wspólnych chwil.Pies i noworodek. "Oglądanie tego nagrania to nie był dobry pomysł"

Więcej o: