Polski ład. Program nie przekonuje rodziców. "Rosnące ceny wszystkich wykończą"

Polski ład gwarantuje niektórym rodzicom aż 12 tys. zł na dziecko. Takie rozwiązanie nie wszystkim przypadło do gustu. " A ci, co nie mają dzieci nie dostaną nic oprócz podwyżek żywności i mediów" - komentują rodzice.

Już od 1 stycznia 2021 roku wejdzie w życie nowe świadczenie zapisane w Polskim Ładzie. Chodzi o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, który gwarantuje niektórym rodzicom porządny zastrzyk gotówki, bo aż 12 tys. zł. Żeby dostać pieniądze, nie trzeba spełnić żadnego kryterium dochodowego. Kluczowa jest inna kwestia.

Polski ład - program 

Więcej tematów związanych z koronawirusem i edukacją znajdziecie na Gazeta.pl.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy będzie można dostać dopiero na drugie i każde kolejne dziecko w weku od 12. do 36. miesiąca życia. Korzystając ze świadczenia będzie można pobierać także środki w ramach programu "Rodzina 500 plus" oraz "Dobry Start".

To rodzice zdecydują, czy przeznaczą środki np. na opłacenie miejsca w żłobku, wynagrodzenie dla niani lub pokrycie samodzielnej opieki nad dzieckiem. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy daje rodzicom poczucie bezpieczeństwa, ale również alternatywę

- czytamy na rządowej stronie gov.pl.

7Girls,In,Stylish,School,Uniform,Outdoors,,Focus,On,LegsDziewczynki mają zakrywać ręce i nogi. Szkoły na Pomorzu pilnują "cnot niewieścich"

Zobacz wideo Wendzikowska jest krytykowana na Instagramie. „Polacy mają trudny charakter"

Świadczeniobiorcy będą mogli wybrać w jakiej formie wolą otrzymywać pieniądze. W zależności od preferencji może to być 1000 zł miesięcznie przez rok, albo 500 zł, ale przez dwa lata.

W praktyce Polski Ład nie przekonuje jednak wszystkich. Dowodem tego są komentarze publikowane pod artykułami udostępnionymi na profilu na Facebooku Edziecko.pl. Internauci zwracają w nich uwagę na inflację i galopujące ceny produktów. Uważają, że są one skutkiem wprowadzenia takiego rozwiązania.

Jestem matką trójki dzieci i zdecydowanie bardziej wolałabym, aby zamiast rozdawania, zająć się dostępem do lekarzy specjalistów, rehabilitantów i miejskich żłobków i przedszkoli. Rosnące ceny wszystkich wykończą... 12000 zł w perspektywie roku tego niestety nie zmieni
I podwyżki żywności, prądu itp. Śmiech na sali
 A ci, co nie mają dzieci nie dostaną nic oprócz podwyżek żywności i mediów
Wkrótce masło będzie za 15 zł
Efekt z tego wszystkiego będzie taki, że podniosą ceny prądu, produktów, będą większe podatki itp. Skądś państwo musi mieć pieniądze na te 12 tys. na dziecko
Dzieci i tak to będą kiedyś musiały oddać w podatkach, nie ma nic za darmo

- piszą.

Jesteś mamą? Mamy do Ciebie kilka pytań. Zapraszamy do udziału w naszej ANKIECIE.

Kiedy zamkną szkoły 2021? Dane MEiN nie wyglądają optymistycznieKiedy zamkną szkoły 2021? Prawie tysiąc szkół nie funkcjonuje tradycyjnie

Więcej o: