Meghan Markle jest oburzona tym, co spotyka młode matki. Napisała poruszający list. "Byliśmy przytłoczeni"

Meghan Markle jako obywatelka i matka dwojga dzieci w otwartym liście apeluje do władz o ustanowienie płatnych urlopów rodzicielskich. USA to jedyny rozwinięty kraj, który tego nie gwarantuje. - Żadna rodzina nie powinna musieć wybierać między zarabianiem na życie, a możliwością opieki nad swoim dzieckiem - podkreśla żona brytyjskiego księcia Harry'ego.

Więcej informacji o brytyjskiej rodzinie królewskiej przeczytacie na Gazeta.pl.

Zobacz wideo Wywiad Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey wstrząśnie rodziną królewską? Sekretny ślub, płeć drugiego dziecka i oskarżenia o rasizm

Meghan Markle apeluje do władz o płatny urlop rodzicielski. "Nie zostaliśmy skonfrontowani z twardą rzeczywistością"

Meghan Markle apeluje do przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi oraz szefa większości demokratycznej w Senacie Charlesa Schumera o wprowadzenie płatnych urlopów rodzicielskich. Podkreśla, że Stany Zjednoczone to praktycznie jedyny rozwinięty kraj, który nie gwarantuje płatnego urlopu macierzyńskiego i ojcowskiego. Księżna Sussexu tłumaczy, że zabiera głos przede wszystkim jako rodzic, ale też zaangażowany w działania społeczne obywatel. 

Nie jestem wybranym urzędnikiem i nie jestem politykiem. Jestem, jak wiele osób, zaangażowaną obywatelką i rodzicem. (…) W czerwcu mój mąż i ja powitaliśmy nasze drugie dziecko. Jak wszyscy rodzice byliśmy zachwyceni. Jak wielu rodziców byliśmy przytłoczeni. Jak niewielu rodziców, nie zostaliśmy skonfrontowani z twardą rzeczywistością albo spędzenia tych pierwszych kilku krytycznych miesięcy z naszym dzieckiem albo powrotu do pracy. Wiedzieliśmy, że możemy zabrać ją do domu i na tym ważnym (i świętym) etapie poświęcić wszystko naszym dzieciom i naszej rodzinie

- twierdzi Meghan.

list otwarty Meghan Marklelist otwarty Meghan Markle paidleaveforall.org

Meghan MarkleDiana zostawiła bezcenną pamiątkę. Trafi do Charlotte, a nie Lillibet

Żona brytyjskiego księcia Harry'ego i matka dwojga dzieci tłumaczy, że żaden z rodziców nie powinien stawać przed tak trudnymi życiowymi wyborami, jakimi są możliwość zarabiania i wychowanie dzieci.

Żadna rodzina nie powinna musieć wybierać między zarabianiem na życie, a możliwością opieki nad swoim dzieckiem (lub ukochaną osobą, lub sobą samym, co byłoby realne dzięki kompleksowemu planowi płatnych urlopów)

- dodała Markle, która urodziła się w USA i ma za sobą karierę aktorską. Księżna Sussexu tłumaczy, że płatny urlop powinien być obowiązującym w kraju prawem, a nie tylko zależeć od pracodawcy lub przysługiwać tylko mieszkańcom kilku amerykańskich stanów, gdzie takie świadczenia istnieją.

 

Zofia Zborowska po raz pierwszy szczerze o poronieniu. 'Pamiętam, jak zalałam się łzami'Zborowska po raz pierwszy szczerze o poronieniu. "Pamiętam, jak zalałam się łzami"

Więcej o: