Ile dni do świąt Bożego Narodzenia? Po nich nastąpi pewna zmiana

Ile dni do świąt Bożego Narodzenia? Zostało już naprawdę niewiele czasu. Dzieci czekają nie tylko na prezenty, lecz także przerwę w zajęciach lekcyjnych.

Ile dni do świąt Bożego Narodzenia? Święta coraz bliżej

Boże Narodzenie to kilkudniowe święto, które rozpoczyna się od uroczystej kolacji wigilijnej. Do Wigilii zasiadają całe rodziny. To czas pojednania i składania sobie najlepszych życzeń podczas dzielenia się opłatkiem. Nie można zapominać o tym, że przygotowania do świąt Bożego Narodzenia trwają cały miesiąc. Już na początku grudnia rozpoczyna się adwent i roraty w kościele, a my wpadamy w wir świątecznych przygotowań.

Dzieci wyczuwają tę atmosferę. Też chcą pomóc w pieczeniu pierniczków czy ubieraniu choinki. Nic dziwnego, że wciąż pytają rodziców o to, ile dni do świąt Bożego Narodzenia zostało. Mamy dobre wieści. Święta rozpoczynamy 24 grudnia od Wigilii, następnie obchodzimy pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia. Do świąt zostało zaledwie 65 dni! Mikołaj zawita do najgrzeczniejszych dzieci już niedługo.

Zobacz wideo Niektóre piosenki świąteczne są wspaniałe. Niestety bywają też gorsze

Ile dni do świąt Bożego Narodzenia? Co po świętach?

Przerwa świąteczna kończy się w szkołach 31 grudnia. Tego dnia wypada sylwester. Jest to piątek, więc powrót do szkół nastąpi w poniedziałek 3 stycznia 2022 roku. Za chwilę jednak znowu czeka dzieci długi weekend. 6 stycznia, w czwartek, wypada bowiem Trzech Króli. To dzień wolny od zajęć. A z racji tego, że 1 stycznia wypada w sobotę, należy się dzień do odbioru. Ten szkoły zaplanowały w większości na piątek, 7 stycznia. To nie koniec wolnego! Dzieci czekają przecież na ferie zimowe.

Ile dni do świąt Bożego Narodzenia? Zmiana terminu ferii

W tym roku nastąpi zmiana w terminie ferii. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wszystkie województwa miały ferie w tym samym terminie, czyli od 4 do 17 stycznia. W tym roku szkolnym wracamy do wcześniejszych ustaleń i rozbicia zimowej laby na województwa. Tak prezentują się terminy ferii zimowych:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r. (województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie);
  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. (województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie);
  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. (województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie);
  • 14 – 27 lutego 2022 r. (województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie).
Więcej o: