Martyna Wojciechowska oddaje hołd zmarłemu ojcu Marysi. Wyjątkowy gest. "Podróż sentymentalna"

Martyna Wojciechowska niedawno wybrała się z córką do egipskiego kurortu Dahab. Była to symboliczna podróż, na której mama wraz z pociechą oddała hołd Jerzemu Błaszczykowi. - Poznałam Marysi tatę właśnie na nurkowaniu - tłumaczy dziennikarka.

Newsy z show-biznesu znajdziecie również na stronie głównej Gazeta.pl.

Martyna Wojciechowska to znana polska podróżniczka i dziennikarka. 47-latka kilkanaście lat temu związana była z płetwonurkiem, rekordzistą Polski w nurkowaniu głębinowym - Jerzym Błaszczykiem. Jednak po narodzeniu ich córki Marysi w 2009 roku się rozstali. 

Zobacz wideo Martyna Wojciechowska wystąpiła publicznie. Na jej palcu nie ma obrączki

Martyna Wojciechowska i jej córka we wzruszającym geście. "Emocjonujący moment"

Martyna Wojciechowska i Jerzyk Błaszczyk mimo burzliwego rozstania utrzymywali bardzo bliskie kontakty. Niestety niespodziewanie rozdzieliła ich śmierć płetwonurka, który w lutym 2016 roku zmarł z powodu choroby nowotworowej. 

Razem z córką przyszło nam zmierzyć się z ogromną stratą, której w żaden sposób nie da się wytłumaczyć

- wyznała Wojciechowska w wywiadzie tuż po śmierci ojca jej córki. Okazuje się, że 5 lat po śmierci Błaszczyka, podróżniczka wraz z córką wybrała się w podróż do dość symbolicznego miejsca. Padło na Egipt, gdzie Wojciechowska poznała się z rekordzistą Polski w nurkowaniu. Mama i córka nurkowały w kurorcie Dahab. 

 
Poznałam Marysi tatę właśnie na nurkowaniu, dokładnie w Dahab, więc była to dla nas podróż sentymentalna, bardzo symboliczna

- powiedziała dziennikarka w rozmowie z "Faktem"i dodała, że to dla niej bardzo wzruszający moment. 

Dla nas podróż do Dahab to jest emocjonujący moment, ale też pozwalający nam robić coś razem.

Kasia TuskTusk pokazała urocze zdjęcia z córką. Fanka: Styl ubierania córki jak z innej epoki

Okazuje się, że to Marysia namówiła swoją mamę na wakacje w Egipcie. Dziewczynka, podobnie jak jej tata, fascynuje się światem podwodnym i uwielbia nurkować:

Przed laty kochałam nurkowanie. To swego czasu była moja największa pasja. Ale potem skupiłam się na eksplorowaniu gór wysokich. Gdy zostałam mamą, nie składało się, żeby do tego wrócić. Dopiero teraz Marysia zmobilizowała mnie do powrotu.
 
Więcej o: