Kolejne kraje decydują się na szczepienie dzieci. Argentyna szczepi już trzylatki

Argentyna rozpoczęła szczepienia dzieci w wieku od 3 do 11 lat przeciw COVID-19 chińską szczepionką Sinopharm. "To ogromny krok naprzód w naszej kampanii szczepień" - twierdziła argentyńska minister zdrowia Carla Vizzotti.

Jeszcze na początku września informowaliśmy, że Kuba jako pierwszy kraj na świecie zdecydowała się na szczepienie najmłodszych. Tam szczepionkę mogą przyjąć wszystkie dzieci powyżej trzeciego roku życia. W jej ślady poszła Argentyna, która właśnie rozpoczęła szczepienia trzylatków.

Obecnie szczepionkę przeciw COVID-19 przyjęło już 69 proc. populacji Argentyny. Każdego miesiąca zmniejsza się liczba zakażonych, a minister zdrowia Carla Vizzotti deklaruje, że jeszcze przed końcem roku cała populacja powyżej trzeciego roku życia będzie zaszczepiona i bezpieczna.

Zobacz wideo Ograniczenia dla osób, które nie chcą się szczepić? Komentuje prezes PSL

Szczepienia trzylatków w Argentynie

Argentyna rozpoczęła szczepienia dzieci w wieku od 3 do 11 lat  przeciw COVID-19 chińską szczepionką Sinopharm. 

To ogromny krok naprzód w naszej kampanii szczepień

- podkreślała argentyńska minister zdrowia Carla Vizzotti. Dodała, że środek ma na celu "przywrócenie pełnej frekwencji" w szkołach w całym kraju. Około sześciu milionów dzieci w wieku od 3 do 11 lat zostanie objętych krajowym planem szczepień. W Europie Sinopharm kupiło tylko pięć krajów: Węgry, Białoruś, Czarnogóra, Północna Macedonia i Serbia.

Szczepienie (zdj. ilustracyjne)Kuba szczepi przeciw COVID-19 dzieci od drugiego roku życia

Szczepienia dzieci w Polsce

W Polsce na razie szczepi się dzieci od 12. roku życia preparatem firmy Pfizer. 20 września Pfizer i BioNTech ogłosiły, że ich szczepionka przeciw COVID-19 może być stosowana także u dzieci w wieku 5-11 lat. 

Pewnie na początku listopada będzie rekomendacja szczepienia dzieci powyżej pięciu lat

- mówił niedawno w rozmowie z Onetem dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

Lekarze przewidują, że dziewczynki będą mogły wieść normalne życieW Izraelu rozdzielono bliźniaczki syjamskie zrośnięte głowami

Więcej o: