Kotylion na 11 listopada. Jak przygotować dekorację z okazji Święta Niepodległości 2021?

Kotylion na 11 listopada to jeden ze sposobów na podkreślenie tego jak ważne święto obchodzimy. Odzyskanie niepodległości to jedno z najważniejszych wydarzeń historycznych w dziejach naszego narodu i należy je godnie celebrować.

Kotylion patriotyczny. Dlaczego warto go mieć?

Kotylion patriotyczny to tylko jeden z wielu sposobów na to, by w dniu święta narodowego pokazać, że czujemy się związani z naszym narodem, kulturą i tradycją. 11 listopada 2021 będziemy obchodzić kolejną, 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W 1918 roku po 123 latach zaborów państwo polskie powróciło na mapę i od tego czasu trwa pomimo wielu przeciwności, jakie po drodze miały miejsce. 11 listopada został ustanowiony świętem narodowym na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia. Od wielu lat święto to jest dniem wolnym od pracy. Ostatnio przyjął się także model rodzinnego spędzania tego dnia podczas pokazów wojskowych, uroczystych przemarszów czy koncertów piosenek patriotycznych. W tym dniu każdy może w swój własny sposób okazać jedność i radość z przynależności do narodu polskiego. 

Ile dni zostało do Dnia Niepodległości?Ile dni do Dnia Niepodległości? Kiedy wypada święto państwowe?

Kotylion na 11 listopada. Jak zrobić przypinkę?

Kotylion na 11 listopada to jeden z pomysłów jak w prosty sposób uczcić święto narodowe. Jeśli chcemy zgłębić temat, wówczas dowiemy się, że określanie przypinki wpiętej na piersi kotylionem jest tak naprawdę błędne. Poprawna nomenklatura mówi, że jest to kokarda narodowa, niemniej jednak potocznie nazywa się ją kotylionem. 

Określenie kotylion pochodzi natomiast od zabawy tanecznej, w której pary dobierają się na zasadzie podobieństwa ozdób przypiętych do ubrań, czyli właśnie kotylionów. Jak zrobić kotylion na 11 listopada? Sprawdź nasze patenty w dalszej części artykułu.

Kotylion. Co to jest i jak go nosić?

Co to jest kotylion, każdy już wie. Czas teraz przybliżyć to jak go zrobić samodzielnie i właściwie nosić. Kotylion najlepiej umieścić na agrafce lub innego rodzaju przypince, aby pewnie trzymał się na ubraniu. Najlepszym miejscem do wpięcia kotyliona u panów będzie klapa marynarki, natomiast u pań w zależności od stroju miejsce na lewej piersi. Umieszczenie kotyliona w okolicy serca jest nie tylko sposobem na dobre wyeksponowanie przypinki, ale też nadaje temu czynowi osobistego charakteru. 

Kotylion biało czerwony z wstążki. Krok po kroku.

Najłatwiejszym sposobem na przygotowanie kotyliona biało czerwonego jest wykorzystanie wstążek w tych kolorach. Wystarczy uciąć dwa równe kawałki wstążek w obu kolorach. Układamy je przed sobą, umieszczając białą na górze, a czerwoną na dole - tak jak w przypadku flagi narodowej. Następnie chwytamy oba końce wstążek po jednej i po drugiej stronie i krzyżujemy je tak, aby na górze utworzyła się pętla. W miejscu łączenia wszystkich czterech wstęg zszywamy je razem i mamy gotowy najprostszy kotylion w barwach narodowych. 

Kotylion z papieru. Jak się do tego zabrać?

Kotyliony z papieru najczęściej można spotkać wśród dzieci, które przygotowują je w ramach pracy w przedszkolu lub szkole. Ich wykonanie wcale nie jest takie łatwe. Potrzebne będą kartki papieru w kolorze białym i czerwonym, a także klej. Co do zasady biała część znajduje się wewnątrz kotyliona, a czerwona na zewnątrz. Zarówno jedną kartkę jak i drugą tniemy na paski o szerokości centymetra i długości 10 cm. Następnie w każdym pasku sklejamy oba końce, tworząc pętelki. Z czerwonych pętelek tworzymy okrąg, przyklejając je do wyciętego wcześniej z papieru kółka o średnicy 5 cm. Następnie białe pętelki, które powinny być nieco krótsze od czerwonych, układamy analogicznie, wewnątrz czerwonych. Miejsce, w którym łączą się białe pętle, zaklejamy kolejnym wyciętym z papieru kołem. W ten sposób otrzymujemy kotylion papierowy w kształcie rozetki. 

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapewniał, że cmentarze we Wszystkich Świętych nie będą zamknięte. Nz cmentarz w Bydgoszczy.Wolne dni w listopadzie 2021. Wszystkich Świętych bez szkoły, a co z 2 listopada?

Kotylion z bibuły. Dobry pomysł na rodzinne przygotowanie do święta

Kotylion z bibuły można wykonać podobnie jak te opisane wyżej. Warto to zrobić, gdyż wspólne przygotowywanie kotylionów z bibuły w domu może być ciekawą formą spędzania czasu z dziećmi, gdzie przy okazji prac ręcznych warto zapoznać dziecko z historią naszego kraju i tym jak ważnym dniem jest Święto Niepodległości 11 listopada. 

Zobacz wideo Dlaczego krokodyle płaczą? Skąd się biorą krokodyle łzy?
Więcej o: