Anna Dereszowska o piciu alkoholu w ciąży. Podjęła istotną decyzję. "Dzięki temu uda nam się obalić wiele mitów"

Anna Dereszowska przygotowuje się do narodzin kolejnej pociechy. W najnowszym wpisie na Instagramie zdradziła, że całkowicie zrezygnowała z picia alkoholu. Zaangażowała się również w działania ważnej społecznej kampanii.

Anna Dereszowska i Daniel Duniak wspólnie wychowują 6-letniego syna, a także nastoletnią córkę z poprzedniego związku aktorki. Lada moment szczęśliwa para powita na świecie swoje trzecie dziecko. Okazuje się, że późne macierzyństwo daje Dereszowskiej we znaki. Celebrytka zdradziła, że bywają momenty, kiedy nie czuje się zbyt dobrze. Niedawno podzieliła się z fanami na swoim profilu na Instagramie, że aktualnie przechodzi kryzys i jest bardzo słaba psychicznie. Teraz jest już na finiszu ciąży i zdradza, że przyłączyła się do pewnej kampanii społecznej. 

Zobacz wideo Anna Dereszowska pokazała swój trening na siłowni

Anna Dereszowska na czas ciąży zrezygnowała z alkoholu

Anna Dereszowska ostatnio podjęła na Instagramie bardzo ważny społeczny temat. Aktorka poinformowała, że jedno na sto dzieci cierpi na zaburzenia wynikające ze spożywania alkoholu przez ich matki w czasie ciąży. Podkreśliła, że co roku w Polsce rodzi się ok. 9 tys. dzieci obciążonych FAS, czyli płodowym zespołem alkoholowym. W związku z tym Dereszowska zdecydowała się wesprzeć bardzo ważną akcję i została ambasadorką kampanii "Ciąża. Trzeźwy start procentuje" Śląskiego Ośrodka Adopcyjnego w Katowicach. 

Wiecie, że w 1/100 dzieci cierpi na zaburzenia wynikające ze spożywania alkoholu przez ich matki w czasie ciąży? Szacuje się, że rocznie w Polsce rodzi się około 9 tysięcy dzieci obciążonych FAS, czyli płodowym zespołem alkoholowym. Trwa kampania społeczna Śląskiego Ośrodka Adopcyjnego w Katowicach „Ciąża. Trzeźwy start procentuje", której zostałam ambasadorką. Wierzę, że dzięki temu projektowi uda nam się obalić wiele mitów na temat spożywania alkoholu przez kobiety ciężarne. Więcej informacji znajdziecie na Facebook'u Śląskiego Ośrodka Adopcyjnego w Katowicach.

- zapewniła Dereszowska i dodała, że sama jakiś czas temu podjęła bardzo ważną decyzję:

Nie można określić, jaka dawka alkoholu może być szkodliwa dla dziecka, dlatego podjęłam decyzję, w ciąży nie piję alkoholu w ogóle!
 

Gratulujemy Annie Dereszowskiej dołączenia do tak ważnej kampanii społecznej.

Więcej o: