Mama nagrała pierwszą kąpiel córeczki. Nie spodziewała się, że dostanie taką radę

Rodzice doskonale znają to uczucie, kiedy patrzą na swoje dziecko i myślą sobie, że jest tak urocze, że najchętniej pokazaliby je całemu światu. I część z nich to robi. Dlatego tak ogromną popularnością cieszy się TikTok. Ostatnio jedna z mam opublikowała nagranie z pierwszej kąpieli swojego dziecka. Nie spodziewała się tego, że otrzyma ważną radę.

Pierwsza kąpiel to niewątpliwie stresujące wydarzenie dla każdej niedoświadczonej mamy. Użytkowniczka TikToka o nicku @mummaandmaddy podzieliła się ze swoimi obserwatorami nagraniem, na którym myje swoją córeczkę Maddy. Widać jak maleństwo jest spokojne w czasie całego procesu. Rodzice zanurzają ją w wodzie, a ona niewzruszona z zamkniętymi oczami ssie kciuka. 

Zobacz wideo Spraw, by kąpiel twojego dziecka zamieniła się w zabawę. Przygotuj mu pianę do kąpieli w kolorach tęczy!
Mieszkamy w Australii. To było trzy dni po tym, jak przyszła na świat. Doradzono nam, żeby ją wykąpać. Pępowina odpadła tydzień po porodzie i wszystko dobrze się zagoiło. Teraz ma już prawie osiem tygodni

- napisała mama pod nagraniem.

Obserwatorka zwróciła uwagę na kciuka

Chociaż większość osób rozpływała się nad nagraniem i pisała, że ich rozczula, jedna z mam podzieliła się radą dotyczącą kciuka dziewczynki.

Mam radę: wyjmij kciuka z jej buzi. Ja tego nie zrobiłam i teraz moje dziesięcioletnie dziecko wciąż ssie kciuka. Jej zęby, buzia i palce to jeden wielki chaos

- napisała. 

Ssanie kciuka daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i jest sposobem na uspokojenie się. Wargi oraz język są mocno unerwione, co zapewnia maluchom miłe doznania podczas ssania. I wpływa na poprawę funkcjonowania układu nerwowego.

Niektórzy z użytkowników TikToka stwierdzili, że kobieta dramatyzuje i próbuje zniszczyć chwile szczęścia młodej mamy. Inni podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z przekrzywianiem się zębów po ssaniu kciuka.

Według badań naukowych, osoby ssące kciuk mają 4,25 razy większe ryzyko wystąpienia wad zgryzu niż ssące smoczek! Wady zgryzu, które mogą powstać przy ssaniu kciuka, są zależne od układania palca w jamie ustnej: układanie palca pod górnym siekaczami prowadzi do wychylenia górnych siekaczy, zwężenia szczęki, układanie palca pod dolnymi siekaczami prowadzi do wysunięcia żuchwy. W każdym typie ssania kciuka może dojść do powstania zgryzu otwartego

- wyjaśniał w jednym ze swoich wpisów na Instagramie tata stomatolog. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA