Życzenia na Dzień Nauczyciela 2021. Krótkie wierszyki, wesołe rymowanki i gotowe teksty życzeń

Życzenia na Dzień Nauczyciela to nieodłączny element świętowania Dnia Edukacji Narodowej, który przypada 14 października. Skorzystaj z przygotowanej przez nas bazy wierszyków i gotowych tekstów życzeń dla pedagogów.

Wierszyki na Dzień Nauczyciela 2021. Jak świętujemy Dzień Nauczyciela?

Życzenia na Dzień Nauczyciela 2021 jak co roku będą częścią obchodów święta edukacji narodowej, które jak co roku przypada 14 października. Ustanowiono je na pamiątkę powołania do życia Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwowzorem dla współczesnego ministerstwa oświaty. Jej twórcy starali się usystematyzować kwestie związane z edukacją młodzieży, zajmowali się tworzeniem podręczników itp. Do dzisiejszego dnia świętujemy z tej okazji. W szkołach odbywają się okolicznościowe akademie podczas których młodsi uczniowie recytują wierszyki na Dzień Nauczyciela, śpiewają piosenki i wręczają swoim pedagogom okolicznościowe upominki i kwiaty. Dzień ten jest wyjątkowy, dlatego nie odbywają się w nim zajęcia dydaktyczne, a w świętowanie włączona jest cała społeczność szkolna (także pracownicy niepedagogiczni). 

Dzień nauczyciela (szkoła - zdjęcie ilustracyjne)Ile dni do Dnia Nauczyciela, czyli kiedy przypada Święto Edukacji Narodowej w 2021 roku

Jakie życzenia na Dzień Nauczyciela będą najlepsze?

Pandemia koronawirusa ingeruje w wiele sfer naszego życia, w tym także tą związaną z edukacją dzieci. Rok szkolny 2021/2022 trwa. Większość szkół pracuje normalnie, ale każdego dnia dochodzą do nas informacje na temat kolejnych placówek przechodzących w tryb hybrydowy. Zagrożenie epidemiczne sprawia, że wiele uroczystości ma obecnie inny charakter niż dotychczas. Związane jest to przede wszystkim z koniecznością unikania zgromadzeń. Nie zmienia to faktu, że święto edukacji narodowej odbędzie się, a uczniowie jak co roku będą zastanawiać się jakie życzenia na Dzień Nauczyciela złożyć swoim wychowawcom i nauczycielom przedmiotowym. Jeśli zastanawiasz się czego życzyć swoim nauczycielom, zajrzyj poniżej. Znajdziesz tu bowiem solidną bazę gotowych tekstów.

Dzień Nauczyciela. Zdjęcie ilustracyjneDzień Nauczyciela. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Życzenia dla nauczyciela. Przykładowe wierszyki

Życzenia dla nauczyciela mogą przyjąć formę wierszowaną - będą łatwe do zapamiętania, a przy tym są zdecydowanie ciekawsze niż typowe życzenia okolicznościowe. Oto kilka przykładów wierszyków na Dzień Nauczyciela:

W Dniu Nauczyciela, w dniu Waszego święta, staje tu przed Wami, dziatwa uśmiechnięta, aby Wam przekazać najlepsze życzenia. Za Twoje światłe rady, za Twoją czułą opiekę, za to, że pragniesz, bym stał się pełnym wartości człowiekiem. Składam dzisiaj Pani wyrazy czci i wierności życząc: niech szczęście na zawsze pod Pani dachem zagości.
Każdemu uczniowi radość się udziela, gdy zbliża się Dzień Nauczyciela. Z okazji tego zaszczytnego Święta niech każda buzia będzie uśmiechnięta. Wszyscy nasi kochani nauczyciele, dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele. Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń składamy. Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące, jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące.
Ta, co kształci serca i umysły młode, Ta, co ścieżki życia pokoleń toruje, tylko z serc kochających może mieć nagrodę, tylko z postępków, których przykłady wskazuje. Lecz nim życiem okazać będziemy to w stanie, żyj nam w miłości przez długie lata, bo każdy nasz uśmiech jest tylko dla Niej, a radość i szczęście w kobierzec niech się splata.
Z okazji dnia nauczyciela, chcemy mieć w Pani przyjaciela. Bez sprawdzianów i kartkówek, damy za to kilka łapówek. Z pięć kwiatuszków i te słowa, że jutro zaczniemy się uczyć od nowa.

Życzenia dla wychowawcy. Gotowe teksty

Życzenia dla wychowawcy zazwyczaj składają przedstawiciele całej klasy - samorząd klasowy lub wytypowane osoby. Warto w takim przypadku posłużyć się jednym z gotowych tekstów życzeń dla nauczyciela. 

Życzę naszej drogiej Pani, by każdy dzień był miły dla niej, by ranny budzik srebrne dźwięki układał dla niej w takt piosenki, by zaczynała dzień wesoła i żeby znikła zmarszczka z czoła, by wiatr jej pachniał, śmiech jej szumiał, by każdy w klasie ją rozumiał.
Składamy Panu najpiękniejsze życzenia płynące z głębi serca, niech doczekają się one spełnienia, a wszystkie kłopoty znikną w jednej chwili. Oby jeszcze więcej sukcesów przybyło, zdrowie dopisywało, a szczęście przychodziło każdego dnia. Dziękujemy za każdy dzień edukacji!
Droga Wychowawczyni, Dziękujemy za wszystkie starania, które wkłada Pani w nasze wychowanie i edukację. Wierzymy, że ten wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych. Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz. Zdajemy sobie sprawę, że na efekty tej pracy trzeba będzie czekać długo i cierpliwie. Dziękujemy za trud włożony w nasze wychowanie, za poświęcony czas i przekazaną wiedzę, za każdy pierwszy krok wprowadzający nas w krąg nowych, nieznanych spraw, za uśmiech, serce i cierpliwość…

Dzień Nauczyciela 2021 (szkoła - zdjęcie ilustracyjne)Dzień Nauczyciela 2021. Kiedy przypada Święto Edukacji Narodowej?

Życzenia dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Życzenia dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej składają nie tylko uczniowie, rodzice, ale także władze samorządowe czy te na szczeblu państwowym. Zawód nauczyciela jest bowiem niezwykle istotny z punktu widzenia narodu. To w szkole kształtuje się nie tylko wiedza, ale także osobowość uczniów, którzy kiedyś staną się pełnoprawnymi obywatelami i będą tworzyć i odpowiadać za nasz kraj. Szanujmy więc pracę, jaką wykonują nauczyciele, wychowawcy i pedagodzy, gdyż jest ona niezwykle ważna i potrzebna.

Dla wszystkich nauczycieli najlepsze, najserdeczniejsze, najcieplejsze życzenia zdrowia, wyrozumiałości oraz cierpliwości. W podzięce za zachęcanie do myślenia tak dobrze i uczciwie, jak tylko to możliwe spełnienia najskrytszych marzeń życzy...
W jednym z ważniejszych dni w całym roku szkolnym, Dniu Nauczyciela, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom. Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów!
Dziękujemy za Pani wkład w naszą edukację – mamy dla Pani najpiękniejszy bukiet słów. Bzy, tulipany i róże. Niech wszystko co dobre doczeka się spełnienia. Składamy najszczersze życzenia prosto z serca. Jesteśmy wdzięczni, że możemy być Pani uczniami

Zobacz też: Upominek na dzień nauczyciela. Najlepsze pomysły na prezent na dzień nauczyciela

Zobacz wideo Czy góra Mount Everest nadal rośnie i dlaczego jest tak niebezpieczna? [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o: