Kot wiedział, że jego właścicielka jest w ciąży. Okazywał jej czułość

Na tym nagraniu doskonale widać, że kot zdaje sobie sprawę z niezwykłego stanu swojej właścicielki. Zarówno jej, jak i jej pokaźnemu ciążowemu brzuchowi okazuje wiele troski i delikatności.

Zwierzęta i małe dzieci, które wychowują się pod jednym dachem zwykle łączy niezwykła więź. Niektóre pupile czują się odpowiedzialne za maluchy, jak ten kot, który interweniował, gdy uznał, że dziecko zachowuje się niewłaściwie na balkonie lub pies, który chciał uchronić malca przed upadkiem ze schodów. Inne po prostu są wspaniałymi towarzyszowi codziennych zabaw dziecka

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Niezwykła więź jeszcze przed narodzinami

Niektórzy właściciele kotów uważają, że zwierzęta te potrafią wyczuć niektóre sytuacje. Mamy twierdzą, że ich pupile wiedziały, że te spodziewają się dziecka i przez całą ciążę okazywały im wiele czułości. Sporo uwagi poświęcały także rosnącemu brzuchowi. Tak jak ten kot, który na swój sposób go "masował"

Kot wie, że jego właścicielka jest w ciąży

Jedna z użytkowniczek TikToka, która funkcjonuje tam jako ladytragik, udostępniła nagranie z czasu, gdy była jeszcze w ciąży. Na filmiku widać pokaźny już ciążowy brzuch i kota, który okazuje mu wiele czułości. Kot ociera się o niego, w końcu zaczyna go lizać. To dowód wielkiej troski i przywiązania. 

Zobacz wideo Hartowanie brodawek sutkowych przed porodem - najczęściej pojawiający się mit i "dobra rada"?

Takie zachowanie było z pewnością wspaniałą pieszczotą dla przyszłej mamy, ale i dziecka, które nosiła wówczas w brzuchu. Po narodzinach dziecko na pewno mogło liczyć na towarzystwo, troskę i pieszczoty ze strony domowego pupila. 

Opole - niemal 100 uczniów trafiło na kwarantannęDziecko na kwarantannie. Co z rodzicami 2021? Warto znać przepisy

Nie zaniedbywujmy zwierząt

Młodzi rodzice, którzy są właścicielami psów lub kotów powinni zadbać o to, żeby wobec pojawienia się nowego członka rodziny, nie zaniedbywać zwierzęcia. Może to wzbudzić jego nieufność, a nawet niechęć w stosunku do dziecka. Z kolei swoją pociechę od najmłodszych lat powinni uczyć delikatności w stosunku do zwierząt. 

Więcej o: