Prezent na Dzień Nauczyciela 2021. Co podarować z okazji Dnia Edukacji Narodowej?

Prezent na Dzień Nauczyciela 2021 powinien wyrażać podziękowanie za energię wkładaną każdego dnia przez nauczycieli w edukację i wychowanie uczniów. Zobacz, jakie są najpopularniejsze prezenty na Dzień Nauczyciela?

Prezent dla nauczyciela. Dlaczego warto obdarować belfra?

Prezent na Dzień Nauczyciela 2021 będzie wzbudzał kontrowersje jak co roku. Istnieje bowiem od lat podział na tych, którzy uważają, że pedagogom nie należą się żadne upominki, gdyż za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie oraz tych, którzy w symboliczny sposób chcą odwdzięczyć się za wkład, jaki nauczyciele wnoszą w edukację i wychowanie dzieci. 

Wydaje się, że co roku ta druga grupa osiąga przewagę i w większości szkół uczniowie przygotowują różnego rodzaju prezenty dla nauczycieli. Pamiętajmy zawsze, że upominek taki powinien być symboliczny - wystawne prezenty mogą sprawić, że obdarowany poczuje się niezręcznie. Warto też kwestię takiego podarunku omówić na forum klasy, gdyż dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie jednego prezentu od całej grupy. 

Dzień Nauczyciela 2021 (szkoła - zdjęcie ilustracyjne)Dzień Nauczyciela 2021. Kiedy przypada Święto Edukacji Narodowej?

Co kupić nauczycielowi na Dzień Nauczyciela?

Kiedy już uzgodniona zostanie kwestia czy kupujemy prezent z okazji Święta Edukacji Narodowej, pojawia się kolejne pytanie, a mianowicie co kupić nauczycielowi na Dzień Nauczyciela. Oczywiście jest to ważna kwestia, gdyż nieodpowiednio dobrany upominek może zostać opacznie zrozumiany. Dlatego w przypadku prezentów dla nauczycieli warto trzymać się sprawdzonych, uniwersalnych rozwiązań, które ucieszą każdego. Warto zasięgnąć rady bardziej doświadczonych w tej materii osób lub zajrzeć do internetu, który jest wielkim źródłem inspiracji.

Pomysły na prezent dla nauczyciela. Klasyka zawsze na czasie

Pomysły na prezent dla nauczyciela nie zmieniają się od lat. Jako że w zawodzie tym przewagę mają panie, dlatego Święto Edukacji Narodowej nieodłącznie związane jest z kwiatami. Bukiet kwiatów to proste i jednocześnie efektowne rozwiązanie jeśli poszukujemy pomysłu na podarunek. Drugie miejsce zajmują oczywiście wszelkiego typu słodycze. Bombonierki, czekolady i tego rodzaju przysmaki równie dobrze jak kwiaty sprawdzają się w roli prezentu na Dzień Nauczyciela.

Prezent dla wychowawcy. Personalizowane upominki na topie

Wychowawca klasy jest osobą szczególną w życiu uczniów. Bardziej niż inni nauczyciele angażuje się w ich sprawy, reprezentuje całą grupę przed resztą grona pedagogicznego, a często także pełni rolę powiernika i sprzymierzeńca swoich wychowanków. Dlatego zazwyczaj uczniowie więcej wagi przywiązują do prezentu dla wychowawcy, który ma w sposób szczególny być wyrazem ich wdzięczności za jego pracę. 

W ostatnich latach top of the top prezentów dla nauczycieli stanowią przedmioty o spersonalizowanym charakterze. W sieci możemy znaleźć mnóstwo ofert prezentów, którym można nadać specjalny, indywidualny wygląd. I tak wśród najciekawszych propozycji należy wymienić:

  • imienne filiżanki - filiżanka z grawerem okolicznościowym, imieniem nauczyciela, bądź dowolnym hasłem to ciekawy prezent, który będzie towarzyszył pedagogowi przez lata
  • breloki z personalizacją - brelok do kluczy domowych, samochodowych lub do pracy z dedykacją to także interesujący upominek
  • zegar - zegar ścienny z dedykacją i podpisem np. "od klasy III A" to podarunek, który może przyozdobić salę lekcyjną, ale także mieszkanie nauczyciela
  • personalizowane słodycze - to bardzo popularny prezent; na rynku dostępne są krówki, ale także muffiny, lizaki, cake pops itd. 

Dzień nauczyciela (szkoła - zdjęcie ilustracyjne)Ile dni do Dnia Nauczyciela, czyli kiedy przypada Święto Edukacji Narodowej w 2021 roku

Co nie wypada kupić nauczycielowi? 

Kupując prezent nauczycielowi, ale także innym osobom zawsze zastanawiamy się, czy nie sprawimy komuś zawodu, przykrości lub zwyczajnie czy nie popełnimy gafy. W przypadku Dnia Nauczyciela jest to szczególnie ważne, gdyż szkoła jest miejscem, gdzie relacje między uczniami, nauczycielami i rodzicami są formalne, a co za tym idzie upominki także powinny takie być. Co nie wypada kupić nauczycielowi? Oczywiście są rzeczy, które nie powinny znaleźć się w upominku dla nauczyciela. Jest to przede wszystkim alkohol. Z oczywistych względów uczniowie nie powinni wręczać używek nauczycielom. Podobnie jest z drogimi perfumami czy innymi przedmiotami o znacznej wartości. Warto także zwracać uwagę, aby upominek nie wprawiał w zakłopotanie - np. bielizna lub bon na wizytę u kosmetyczki może budzić u obdarowanego mieszane uczucia. Lepiej więc unikać takich podarunków. 

Zobacz też: Życzenia dla nauczyciela. Najlepsze wierszyki na dzień nauczyciela

Zobacz wideo Dlaczego krokodyle płaczą? Skąd się biorą krokodyle łzy?
Więcej o: