Królowa może zmienić imię prawnuczki. Royalsi muszą przestrzegać tych zasad

Księżniczka Beatrycze i jej mąż Edoardo Mapelli Mozzi niedawno zostali rodzicami. Powitali na świecie swoje drugie dziecko - córeczkę. Para ma już synka. Wybór imienia dla dziewczynki musi zostać zatwierdzony przez królową Elżbietę II.

Księżniczka Beatrice urodziła córeczkę 18 września 2021 r. o godzinie 23.42 w szpitalu Chelsea and Westminster w Londynie. W poniedziałek informacja ta trafiła do informacji publicznej. Wiadomo, że zarówno mama jak i córka czują się dobrze, nie wiadomo jeszcze, jak para nazwie swoje dziecko

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Księżniczka Beatrycze urodziła córeczkę

Pałac Buckingham wydał oświadczenie:

Jej Królewska Wysokość Księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi mają przyjemność poinformować o narodzinach córki. Dziadkowie i pradziadkowie dziecka zostali poinformowani i są zachwyceni wiadomością. Rodzina dziękuje całemu personelowi szpitala za wspaniałą opiekę. Jej Królewska Wysokość i dziecko mają się dobrze, a para nie może się doczekać, aby przedstawić córkę jej starszemu bratu - Christopherowi Woolfowi.
Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

Problemy z imieniem dla córki 

Ponieważ nie poinformowano o tym, jak zostanie nazwana dziewczynka, sympatycy rodziny królewskiej rozpoczęli dywagacje. Zgodnie z informacjami portalu people.com, dziewczynka ma, według bukmacherów Ladbrokes dostać włoskie imię. Najbardziej prawdopodobne jest według nich imię Matilda (prognoza z kursem 4/1), następnie: Florence (prognoza z kursem 9/2), Arabella (prognoza z kursem 5/1), Cecelia (prognoza z kursem 5/1), Francesca (prognoza z kursem 6/1) a także Elizabeth (prognoza z kursem 7/1).

Royalsi muszą przestrzegać zasad

W brytyjskiej rodzinie królewskiej każde imię wybrane dla nowego jej członka musi zostać zaakceptowane przez królową. Przekonali się o tym rodzice Beatrycze, którzy planowali nazwać ją Annabel, ale monarchini uznała je wówczas za zbyt nowobogackie". Żeby mieć pewność, że wybór zostanie zaaprobowany, rodzice powinni ograniczyć się do tradycyjnych imion, najlepiej tych upamiętniających innych członków rodziny.

Więcej o: