1000 plus wejdzie w życie na konkretnych zasadach. "Te długi będzie spłacało kilka pokoleń"

1000 plus wcale nie oznacza waloryzacji świadczenia "Rodzina 500 plus". Mimo to, od przyszłego roku niektórzy rodzice mogą liczyć na porządny zastrzyk gotówki. Wszystko za sprawą Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego.

Program "Rodzinna 500 plus" stanowi główny instrument polityki rodzinnej. Jego zadaniem była realizacja trzech celów: poprawy sytuacji demograficznej, redukcja ubóstwa i inwestycja w rodzinę. Od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Wiele osób czeka na informacje na temat waloryzacji świadczenia, jednak na razie nic na ten temat nie wiadomo. Okazuje się jednak, że od przyszłego roku, niektórzy rodzice będą dostawać nie 500, a 1000 zł miesięcznie. Wszystko za sprawą Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego.

1000 plus wejdzie w życie na konkretnych zasadach

Zapisany w Polskim Ładzie Rodzinny Kapitał Opiekuńczy zagwarantuje aż 12 tys. zł na dziecko. Świadczeniobiorców nie będzie obowiązywało żadne kryterium dochodowe. Aby dostać pieniądze, trzeba będzie spełnić jednak inny warunek, który dotyczy liczby dzieci.

12 tys. zł będzie przysługiwało dopiero na drugie i każde kolejne dziecko pomiędzy 12. a 36. miesiącem jego życia. Świadczeniobiorcy będą mogli wybrać, w jakiej formie wolą dostać pieniądze. Mogą pobierać 500 zł miesięcznie przez dwa lata, albo 1000 zł miesięcznie, ale tylko rok. Z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego będzie można korzystać pobierając środki z innych programów, takich jak np. "Rodzina 500 plus" czy "Dobry Start". 500 zł gwarantowane przez Rodzinny Kapitał Opiekuńczy w połączeniu z 500 plus zapewni rodzicom dodatkowe 1000 zł miesięcznie, dlatego wiele osób mówi potocznie o "1000 plus na dziecko".

Zdjęcie ilustracyjneKoronawirus - szkoły ."Uczniowie przećwiczyli połączenia zdalne na godzinach wychowawczych"

Zobacz wideo Koniec ustaw anty-LGBT? Fogiel: Nie słyszałem, żeby gdzieś były przyjęte

Okazuje się jednak, że założenia Polskiego Ładu nie przypadły do gustu niektórym rodzicom. Pod artykułem opublikowanym na Facebooku edziecko.pl dotyczącym tego świadczenia pojawiło się masę komentarzy. Internauci zwracali uwagę na skutki wprowadzenia takie rozwiązania.

Te długi będzie spłacało kilka pokoleń
Przecież jak się decyduje na dzieci to musi się je utrzymać dość już naszych podatków na nierobów
Zadłużanie narodu... Rodzice żyją na kredytach, a dzieci będą na długach
To jakiś żart jest! Człowiek 40 lat pracował na swoją emeryturę, a tutaj... Pstryk i są pieniądze
A może lepiej więcej żłobków? Przedszkoli? Ale po co? Lepiej rozdawać pieniądze i utrzymywać nierobów
Skąd wzięli taką magiczną kwotę? Tłumaczą się, że możemy zapłacić za żłobek, opiekunki itp., a kto starszym dzieciom opłaci korepetycje, jeśli będą potrzebne? Przez dawanie takich pieniędzy na maluchy już widzę podwyżki na papierach i innych artykułach dziecięcych, wcale mnie to nie cieszy.

- pisali.

Szkoła / zdjęcie ilustracyjneNauka zdalna: od kiedy? "Wirus miał trzy miesiące wolnego, teraz znowu do roboty idzie"

Więcej o: