Ile dni do Dnia Dziadka? Kiedy obchodzimy święto wszystkich dziadków?

Ile dni do Dnia Dziadka jeszcze pozostało? Kiedy przypada święto dziadków w 2022 roku? Te i inne informacje znajdziesz poniżej.

Odliczanie dni do Dnia Dziadka, czyli ile zostało dni do Dnia Dziadka?

Ile zostało dni do Dnia Dziadka? Odpowiedź na to pytanie najlepiej powinny znać wszystkie wnuki. Dzień Dziadka jest bowiem dla nich okazją, aby podziękować swoim bliskim za ich troskę, opiekę i wszelkie otrzymane dobro. Odliczanie dni do Dnia Dziadka zazwyczaj rozpoczyna się tuż po Nowym Roku. Święto Babci i Dziadka przypada bowiem w drugiej połowie stycznia, czyli w czasie, gdy część dzieci w Polsce przebywa na feriach i ma idealną okazję, aby odwiedzić swoich dziadków. Ile zostało dni do Dnia Dziadka w 2022 roku? Jest ich jeszcze całkiem sporo, jednak należy pamiętać, że zaplanowanie ciekawego upominku z tej okazji może wymagać nieco czasu, więc warto zabrać się do tego z wyprzedzeniem. 

Za ile dni Dzień Dziadka? Sprawdzamy!

Bez względu na to za ile dni jest Dzień Dziadka, warto zawsze pamiętać o naszych najbliższych nie tylko przy wielkich okazjach. Dziadkowie zawsze są blisko swoich wnuków. Poświęcają im czas i uwagę, troszczą się o ich dobrobyt i powodzenie. Dlatego też wnuki nie tylko w dniu ich święta powinny dawać im dowody na to jak wielkim szacunkiem i miłością ich darzą. Szczególnie teraz w czasach, kiedy w znacznej mierze przywykliśmy do izolacji i poluzowania więzów rodzinnych i społecznych, bardzo ważne jest, aby nie dać osobom starszym odczuć osamotnienia wywołanego przez pandemię. Wystarczy zadzwonić lub odwiedzić dziadków, aby sprawić im nieco radości i dać do zrozumienia jak są dla nas ważni. Pamiętajmy, że takie małe gesty znaczą bardzo wiele.

Kiedy jest Dzień Dziadka? Zapisz tę datę w kalendarzu

To kiedy jest Dzień Dziadka, nierozerwalnie wiąże się z Dniem Babci. Ten w naszym kraju przypada 21 stycznia, a za jego powszechność odpowiadają redaktorzy gazet krajowych, którzy w latach  60. XX wieku spopularyzowali święto babci. Z czasem uznano, że również dziadkowie zasługują na swój własny dzień i tak z czasem utrwaliło się także święto dziadków, które przypada dokładnie 22 stycznia.

Dzień Dziadka: odliczanie czas zacząć

Odliczanie do Dnia Dziadka najlepiej rozpocząć w Nowy Rok. Od tego momentu zostaje nam dokładnie trzy tygodnie do święta Babć i Dziadków, które w 2022 roku przypada na piątek i sobotę. Świętowanie w weekend jest idealnym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób pracujących, dlatego warto wykorzystać ten wyjątkowy układ, jaki trafia się w kalendarzu na 2022 rok i zaplanować coś wyjątkowego dla dziadków z okazji ich święta. 

Do Dnia Dziadka zostało jeszcze trochę czasu

 
 
 • 0

  dni

 • 0

  godzin

 • 0

  minut

 • 0

  sekund

Otrzymane wyniki spełniają jedynie rolę informacyjną.

Do Dnia Dziadka dni odlicza nasz kalkulator, dlatego jeśli chcesz w wyjątkowy sposób uczcić jego święto, już dziś zacznij przygotowania. Możesz np. pomyśleć o wspólnym wypadzie na uroczysty obiad do restauracji lub zorganizować krótki weekendowy wyjazd poza miasto. Każda inicjatywa jest dobra, o ile zakłada, że poświęcisz nieco więcej czasu niż zwykle swoim bliskim. Przyniesie to korzyść nie tylko im, ale przede wszystkim tobie. Oderwanie się od codziennych spraw i skupienie na rodzinie może przynieść wiele radości.

Zobacz też: Prezent na Dzień Babci i Dziadka. Czym obdarować kochanych dziadków?

Zobacz wideo Dlaczego krokodyle płaczą? Skąd się biorą krokodyle łzy?
Więcej o: