Zasiłek rodzinny 2021 online. Kwota podzieliła rodziców. "Biorą 500 plus i jeszcze mało?"

Zasiłek rodzinny 2021 to świadczenie, którego kwota budzi wiele kontrowersji. Niektórzy uważają, że kwota jest zbyt niska, zaś inni mówią o nim jako o kolejnym dodatku na dziecko obok Polskiego Ładu i programu "Rodzina 500 plus"

Zasiłek rodzinny ma na celu wsparcie mniej zamożnych rodzin poprzez częściowe pokrycie wydatków na utrzymanie dziecka. Przyznaje się go na dany okres zasiłkowy (nowy będzie trwał od 1 listopada 2021 r. do 31 października 2022 r.), a wnioski o niego można składać zarówno online (od 1 lipca), jak i w formie papierowej w urzędzie (od 1 sierpnia).

Zasiłek rodzinny 2021 

Zasiłek rodzinny przysługuje na dziecko, które:

  • nie ukończyło 18. roku życia;
  • nie ukończyło 21. roku życia - jeśli nadal się uczy;
  • nie ukończyło jeszcze 24. roku życia, jeżeli nadal się uczy i posiada orzeczenie o niepełnosprawności

Żeby otrzymać środki, trzeba jednak spełnić określone warunki, a jednym z nich jest kryterium dochodowe. Zasiłek rodzinny przysługuje, jeżeli przeciętny miesięczny dochód rodziny w przeliczeniu na osobę albo dochód osoby uczącej się nie przekracza kwoty 674,00 zł.

W przypadku gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o umiarkowanym albo o znacznym stopniu niepełnosprawności, zasiłek rodzinny przysługuje, jeżeli przeciętny miesięczny dochód rodziny w przeliczeniu na osobę albo dochód osoby uczącej się nie przekracza kwoty 764,00 zł.

- czytamy w oficjalnym komunikacie na rządowej stronie gov.pl.

20 proc polskich rodzin to samodzielne mamy z dzieckiem/dziećmiSamotne matki. "Od czasu do czasu rzuca im się kłody pod nogi"

Zobacz wideo Jarosław Bieniuk zabrał Kazika na boisko. Rośnie mały piłkarz!

Wysokość zasiłku rodzinnego jest uzależniona od wieku dziecka. Wynosi:

  • 95 zł miesięcznie na dziecko do 18. roku życia;
  • 124 zł miesięcznie na dziecko powyżej 5. roku życia i do czasu ukończenia przez nie 18 lat;
  • 135 zł miesięcznie na dziecko powyżej 18. roku życia do 24. urodzin.

Wymienione kwoty budzą wśród rodziców skrajne emocje. Pod jednym z artykułów opublikowanych na Facebooku edziecko.pl nawiązała się dyskusji na temat zasiłku. Niektórzy uznali, że jego kwota ledwie starcza na jednorazowe zakupy, zaś inni twierdzili, że to jedynie dodatek do innych świadczeń prorodzinnych, takich jak "Rodzina 500 plus", a rodzice, zamiast narzekać na niskie dochody lub ich brak, powinni znaleźć pracę.

Z tego wynika, że czas zabrać się do pracy
Jedno wyjście do sklepu i wypłaty nie ma
Biorą rodzice 500 plus. Jeszcze mało? To niech wezmą się do pracy!
Taka prawda, że nawet szkoda wniosek wypełniać. Zamiast tego mogliby obniżyć np. składki zdrowotne bo i tak trzeba się prywatnie leczyć. Byłoby z korzyścią dla tych którym się chce pracować
Do tego dostają 500 zł, więc bez płaczu to jest solidna gotówka
Pracuje się na utrzymanie rodziny, zasiłek rodzinny był zawsze na 'czekoladę'
Zasiłki tak jak i 500 plus powinny być wypłacane tylko przy pensji

- pisali.

Premier pochwalił się rysunkiem otrzymanym od kilkuletniej dziewczynki.Morawiecki pochwalił się rysunkiem. Internauci: "Prezydent ma długopis, premier kredki"

Więcej o: