Kot położył się na niemowlaku. Nie chciał mu zrobić krzywdy

W sieci krąży kolejny filmik obrazujący niezwykłe zachowanie zwierzaka w stosunku do małego dziecka. To nagranie kota, który położył się na niemowlaku podbiło serca internautów. Pisali: "Kot też potrzebuje uwagi".

Pojawienie się nowego członka rodziny, to wielka zamiana dla wszystkich pozostałych. Także naszych ukochanych czworonogów. Mały człowiek zwykle kompletnie dezorganizuje domową rzeczywistość, ukochany kot czy pies może być początkowo zdezorientowany, a nawet przestraszony, ale zwykle, gdy wszystko wraca do normy, pojawia się spokój, czworonóg akceptuje niemowlaka. Często między nim z dzieckiem rodzi się wyjątkowa więź. Zwierzęta czasem zachowują się tak, jakby czuły się odpowiedzialne za tę bezbronną istotę. Tak było w przypadku psa, który chciał uchronić dziecko przed upadkiem ze schodów lub kota, który zareagował na niebezpieczne zachowanie dziecka na balkonie

Niezwykłe nagranie - kot położył się na niemowlaku

Nie zrobi mu rzecz jasna krzywdy - nad wszystkim czuwała mama. Zwierzak po prostu chciał się przytulić. Internauci pisali: "Kot też potrzebuje uwagi", "Ja też chcę pieszczot".

Zobacz wideo Położna – od kiedy i jak długo można liczyć na jej pomoc? Jak znaleźć najlepszą dla siebie?

Widać, że ten kociak w pełni zaakceptował już nowego członka rodziny. Z pewnością między tą dwójką w przyszłości wytworzy się wspaniała więź. 

Dobre relacje między zwierzętami i dziećmi

To, jak będą wyglądały relacje między domowym pupilem a nowym członkiem rodziny zależy oczywiście od usposobienia kota lub psa, ale i od nas. Kiedy w domu pojawia się noworodek, rodzice zwykle są bardzo zaabsorbowani tym małym człowiekiem, a zwierzak schodzi na dalszy plan. Kot musi się pogodzić ze zmianami na swoim terenie, czasem brakuje mu uwagi i pieszczot. Pies może liczyć na mniej spacerów, często stają się krótsze. Trzeba jednak znaleźć czas i energię na to, żeby pupila dopieścić, żeby nie czuł się zaniedbany i  osamotniony. Warto zapoznać go z nowym członkiem rodziny, pokazać, że jego pojawienie się nie sprawia, że zwierzak przestaje się dla nas liczyć.

Byle delikatnie...

Kiedy dziecko robi się starsze, należy uczyć je delikatności w stosunku do zwierząt. Maluchy często ciągną kota czy psa za uszy i ogon. Niektóre pupile wykazują się zrozumieniem i cierpliwością, ale innym może się to nie spodobać, mogą zareagować agresywnie. Trzeba być czujnym. 

Więcej o: